Заґратовані будні леді Ю

Попри нелегкі умови в СІЗО, в Тимошенко високий бойовий дух, стверджують парламентарі. Ранкові пробіжки, перегляд телепередач, холодильник у власному розпорядженні тощо.

Ранкові пробіжки, перегляд телепередач, холодильник у власному розпорядженні тощо. Весь цей перелік аж ніяк не нагадує умови слідчого ізолятора. Однак саме в таких умовах нині перебуває у Лук’янівському СІЗО екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, яку арештували 5 серпня, а разом із нею ще дві жінки.
Як відомо, Леді Ю потрапила в ту ж камеру під номером 242, що й 2001 року. Площа камери – 16,8 метра квадратного. Десять років тому Тимошенко місяць жила у цьому “в’язничному номері”. Однак тоді, стверджує її чоловік, умови були значно комфортніші, ніж сьогодні. На думку Олександра Тимошенка, який також сидів у СІЗО 2001 року, десять років тому умови утримання були кращі, ніж зараз.
“Я десь ось недавно прочитав, що порівняно з сьогоднішніми днями “час Кучми був для нас раєм”. Я це чомусь запам’ятав і довго аналізував. І я зрозумів, що, можливо, десь автор і правий”, – зауважив Тимошенко.
Сама ж Юлія Тимошенко змушена в таких умовах давати собі раду. Так, наприклад, вона каже, що бігає щоранку.
“Я о 6.00 там бігаю. Там маленький дворик існує, але годину свою бігаю”, – сказала Тимошенко. Вона також зазначила, що в цьому дворі, коли її тільки помістили в СІЗО, на одній зі стін були написані нецензурні слова, але зараз ця стіна побілена, і тепер заарештовані пишуть там слова підтримки на її адресу.
А от зі зручностями в камері не пощастило – немає гарячої води. За словами Олександра Тимошенко, ні в камері, ні в душовій СІЗО нема гарячої води. “Щоб помитися, гріють воду в тазику або у відрі”, – розповів Тимошенко.
У дні, коли немає судових засідань, Юлія Тимошенко самостійно готує їжу, спілкується з сусідками по камері й читає матеріали своєї справи. За словами чоловіка, навіть у камері екс-прем’єр користується косметикою і заплітає косу. “Знаєте, найбільше мене вразило те, що вона прийшла на побачення з косою і з легким макіяжем! На ній були джинсики, кросівки і біла футболочка. І запах її парфумів”, – розповів чоловік Леді Ю.
Юлія Тимошенко попросила передати їй у СІЗО книгу Василя Шкляра “Чорний Ворон” та “Війну кінця світу” Маріо Варгаса Льоса. Крім того, екс-прем’єр хоче прочитати “1Q84” Харукі Муракамі, “Повний назад” та “Історія краси” Умберто Еко, “Непрості” Тараса Прохасько, що-небудь авторства Антона Чехова.
Представник омбудсмена Анатолій Палій після відвідин Тимошенко у СІЗО заявив, що з екс-прем’єркою все гаразд і умови її утримання цілком нормальні. “Стан у неї бадьорий, бойовий. У неї постійно на обличчі була усмішка. Ми зайшли, нас щиро привітали (Тимошенко і дві сусідки по камері – “Пошта”) і навіть запросили на обід”, – сказав Палій.
“Юлія Володимирівна сказала, що з нею поводяться досить шанобливо, висловила подяку особисто керівнику СІЗО і персоналу”, – додав він. За словами Палія, Тимошенко не висловила жодних скарг чи заяв щодо переведення її в одиночну камеру. Хоча раніше адвокати екс-прем’єрки нарікали на одну зі сусідок, яка курила у камері. Пізніше повідомлялося, що співкамерниця Тимошенко кинула шкідливу звичку. 
За словами самої леді Ю, найбільше у СІЗО її пригнічує відсутність можливості спілкуватись із людьми через Twitter. Про це вона повідомила в інтерв’ю “The Independent”. “Умови спартанські. Коли вас позбавляють свободи, це завжди неприємно. Але я не буду скаржитися на свою долю”, – зауважила Ю. Тимошенко.
Екс-прем’єрка також заявила, що, навіть якщо її засудять, вона все одно матиме право брати участь у виборах президента. “Може здатися усім дивним те, що, засудженій за сфабрикованими звинуваченнями, мені буде заборонено балотуватися на виборах. Але у Віктора Януковича, двічі засудженого, була і залишається можливість брати участь у виборчих перегонах”, – нагадала арештована.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3552 / 4.09MB / SQL:{query_count}