Пенсійна реформа буде!

Пенсійна реформа не є обов’язковою умовою для МВФ, якщо ми запропонуємо альтернативу. У МВФ заявляють: не проводьте пенсійну реформу, але скоротіть дефіцит бюджету

Пенсійна реформа не є обов’язковою умовою для МВФ, якщо ми запропонуємо альтернативу. У МВФ заявляють: не проводьте пенсійну реформу, але скоротіть дефіцит бюджету. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

“У нас дуже м’я­кий варіант пенсійної реформи, і, якщо ми до червня її не проведемо, ми все одно проведемо її через рік, півтора, але тоді ця реформа буде значно жорст­кіша, – каже урядовець. – Ми індексуємо пенсію чотири рази на рік, але вона не встигає за зростанням цін. 2 млн 800 тис. українців отримують пенсію 800 грн, а ще понад 4 млн 100 тис. – від 800 до 900 грн. Я не кажу, що пенсійна реформа – панацея, але нам потрібен економічний ріст, легалізація. І ми запропонуємо жорсткі вирішення цих проблем”. За його словами, є чотири позиції, за якими можна реально впливати на де­фіцит бюджету. Перше – закон про держзакупівлі, друге – НАК “Нафтогаз”, “який рік тому мав 30 млрд боргів, у цьому – 10, а на 2011-й планує вийти на 8,5 млрд”, третє – адмінвидатки, “зокрема те, що почалася адмінреформа”, і четверте – це пенсійна реформа. “Із МВФ можна торгуватися. Найголовніше – динаміка, щоб вони бачили, що ми рухаємось, покращуємо свої фінанси”, – додає Сергій Тігіпко. Однак, за його словами, маємо дефіцитний Пенсійний фонд.

“Минулого року 34 млрд грн ми взяли з держбюджету і віддали в Пенсійний фонд. Але в кого ми ці гроші забрали? Ми забрали у вчителя, лікаря, військового. У кого ще можна забрати далі? Ми не доплатили у вигляді зарплати цим людям, але у нас солідарна система, у нас принцип: ті, хто працює, підтримують пенсіонерів”, – зазначив С. Тігіпко.

У нас проблема з тим, що людей, які працюють, які вносять гроші у Пенсій­ний фонд, усе менше і менше. За його словами, сьогодні – це 14,4 млн працівників, а п’ять років тому було 15,8 млн осіб.

Тігіпко зауважив, що можна взяти гроші в МВФ, але МВФ – це кредитор, це те саме, що піти і взяти гроші в банку. “І МВФ готовий дати гроші, які, до речі, найдешевші, які можна знайти на ринку. Але МВФ каже: покажіть перспективу, те, як ви скоротите свої видатки, – зазначив С. Тігіпко. – Коли ми починали програму з МВФ, у нас дефіцит бюджету був 15% – це банкрутство. Країна-банкрут була. Сьогодні ми вийшли на 5,5% дефіциту. Але наша мета – 3% дефіциту бюджету, тоді ми зможемо повертати борги”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.3967 / 4.07MB / SQL:{query_count}