Кожен третій митник – зайвий

Державна митна служба України підготувала наказ про масштабну реорганізацію – найближчим часом звільненню підлягають майже шість тисяч осіб. Скорочення чисельності митниці на 30% проведуть відповідно до указу Президента

Державна митна служба України підготувала наказ про масштабну реорганізацію – найближчим часом звільненню підлягають майже шість тисяч осіб. Скорочення чисельності митниці на 30% проведуть відповідно до указу Президента.

Попри те, що збережуть усі 244 пункти пропуску, значні скорочення чекають 288 місць митного оформлення в областях. За рік мають повністю централізувати систему управління, всі фінансові потоки і канали імпорту. Також повністю змінено керівний склад усіх основних митниць, аж до рівня начальників відділу майже на всіх напрямках.

У 2010 році кількість митних органів було скорочено з 46 до 28 – відповідно до адміністративно-територіального поділу країни. Є небезпідставна думка, що велика кількість самостійних митниць завжди пояснювалася суто політичними інтересами груп впливу, охочими контролювати свою ділянку кордону. Наприклад, довгі роки на кордоні з невизнаним Придністров’ям – базою контрабанди в регіоні – працювало чомусь відразу три самостійні митниці.

Не раз попередники Калетника на митниці намагалися скоротити число митниць, але це наражалося на опір влади в Києві, оскільки кожна митниця дозволяє будувати схему легалізації імпорту, завдяки якій годуються групи чиновників, політиків, бізнесменів. Тепер у кожній області діє тільки одна митниця, яка керує всіма пунктами пропуску та місцями митного оформлення.

Також нинішнє керівництво митниці централізує не тільки систему управління структурою, а й систему митного оформлення. Голова Держмитслужби видав наказ про закріплення за окремими митницями оформлення конкретних товарних груп. Офіційне пояснення такого кроку – на окремих митницях збираються групи найкращих фахівців з роботи з певними видами товарів. Неофіційною ж причиною називають відсторонення регіональних митниць від взаємодії з найбільш хабароємних напрямками, боротьбу зі заниженням митної вартості, зі змовою на місцевому рівні між митниками та імпортерами.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5073 / 4.07MB / SQL:{query_count}