Американський бунт

Протистояння між консервативними політиками і профспілками в США, що розпочалося ще минулого тижня в Медісоні (штат Вісконсін), перекинулося на Індіанаполіс – столицю штату Індіана

Протистояння між консервативними політиками і профспілками в США, що розпочалося ще минулого тижня в Медісоні (штат Вісконсін), перекинулося на Індіанаполіс – столицю штату Індіана. Маніфестації проти непопулярного закону, що обмежує права профспілкових організацій, переросли тут у масові акції протесту, повідомило інформаційне агентство “Associated Press”.

Тисячі працівників сталеливарної, автомобільної та інших галузей оточили Капітолій – будівлю законодавчих зборів Індіани, вимагаючи від республіканської більшості припинити спроби провести через місцеву палату представників украй непопулярний законопроект. Його ухвалення, зокрема, позбавить профспілки права вести переговори про індексацію зарплат, а також укладати колективний договір про оплату праці.

Градус невдоволення профспілок досяг точки кипіння у вівторок, 22 лютого, коли губернатор Індіани Скотт Волкер оголосив про намір почати масові звільнення вже найближчими днями в разі, якщо законопроект не схвалять. “Я не відступлю ні перед чим – ціна дуже велика”, – заявив він. Законопроект, на думку його авторів, дозволить штату заощадити в найближчі два роки сотні мільйонів доларів.
Тим часом гарячу підтримку профспілкам надають політики-демократи – представники партії влаштували демарш в Індіанаполісі, покинувши Капітолій під час чергового обговорення законопроекту. “Республіканці потурають багатим американцям, знижуючи для них податки, але деруть три шкури з простих американців”, – заявив член міських зборів Індіанаполіса, демократ Пол Вітмен.

Протести проти планів республіканців охопили вже півдесятка штатів – услід за Вісконсіном відстоювати свої права почали члени профспілок в Огайо та Айові. Вже відбулися перші маніфестації в Нью-Джерсі. Зважаючи на це, хвиля протестів триватиме й надалі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.4855 / 4.07MB / SQL:{query_count}