Ігри особливих

Для вихованців спеціалізованих шкіл-інтернатів Львова організували розважально-спортивні змагання

Для вихованців спеціалізованих шкіл-інтернатів Львова організували розважально-спортивні змагання

Кілька десятків дітей з особливими потребами вперше мали можливість пограти в “Ігри особливих”. У приміщенні спортивно-розважального комплексу “Апекс”, що на вул. Бузковій, 2, вихованці спеціалізованих шкіл-інтернатів №№ 102, 104, 106, у яких навчаються діти з вадами мови та різними розумовими відхиленнями, каталися на роликових ковзанах, грали в настільний хокей, теніс, стріляли в тирі та брали участь у картингу.

“Ще коли працювала волонтером і приходила в дитячі будинки, виникло бажання зробити для них щось особливе. Тепер випала чудова нагода, адже навіть усі здорові дітки не завжди мають можливість кататися на роликах чи грати у настільні ігри. Ми хочемо, щоб така малеча відчула себе повноцінною”, – каже  директор спортивно-розважального комплексу “Апекс” Олена Яхти.

… Біля роледрому стоять маленькі відвідувачі, які з цікавістю слухають інструкції та одягають ролики, щоб спробувати свої сили. Серед них багато й таких, хто вперше стає на ролики. Їх підтримує тренер, вчить, як правильно кататись. Ті ж, хто почувається впевнено, беруть участь у змаганнях.

“Ми проводимо багато ігор. Передусім треба дивитися, як саме їздять дітки. Зараз не можемо дати їм якихось складних завдань, а от із простенькими конкурсами вони впораються. Ставимо спеціальні пірамідки, які дітки мають об’їхати. Це конкур-естафета. Ділимо діток на дві команди, і яка перша подолає ці перешкоди – та й перемогла. Ще є спеціальна перемичка, під якою потрібно проїхати”, – розповідає тренер Олександр. За його словами, на роликах також можна грати в лови, “заморозки” чи навіть перетягувати канат. Розваг безліч, дітки активно беруть у них участь. І навіть невдачі не перешкоджають розвагам. Семирічний Максимко впевнено стоїть на ро­ликах. Він розповів “Пошті”, що пробував раніше їздити разом із друзями на вулиці. Тому тут з величезним ентузіазмом виконує  завдання тренера.

Серед спортивних ігор діток неабияк зацікавив картинг, коли на спеціальних гоночних автомобілях їздять по спеціальній трасі. “Зараз діти ознайомлюються із правилами, заповнюють спеціальну анкету. Участь у цих змаганнях можуть узяти ті, кому виповнилось 12 років. Також маємо спеціальну відмітку, до якої потрібно дорости, адже зріст учасника має бути 150 см. Після цього кожному індивідуально одягаємо костюм, шолом на голову, рукавички. При всій удаваній екстремальності, картинг абсолютно безпечний і доступний навіть дітям”, – розповів адміністратор картинг-клубу Володимир. Після заїзду кожен учасник може проаналізувати свої рухи разом із інструктором. 

Крім змагань на роликах та машинках, кожна дитина спробувала свої сили у стрільбі в тирі. Популярними є й настільні ігри: футбол, хокей та міні-гольф. На думку виховательки школи № 106 Оксани Богуслав, такі акції дуже корисні для дітей. Бачити усмішки на їхніх обличчях –  найбільша радість.

“Це перші такі роз­важально-спортивні змагання для дітей із особливими потребами. Переможці отримали солодкі подарунки, плакати із підписами відомих людей. І це не останні такі змагання, які ми організовуємо. Керівництво цього закладу згідне і надалі співпрацювати, щоб діти могли займатися спортом”, – каже організатор заходу голова Львівської обласної громадської організації “САМІ” Андрій Породко.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.4898 / 4.09MB / SQL:{query_count}