Клінтон покінчить із піратами

Міжнародне співтовариство “мусить покінчити з піратами, яким немає місця в ХХI столітті”, заявила держсекретар США Гілларі Клінтон

Міжнародне співтовариство “мусить покінчити з піратами, яким немає місця в ХХI столітті”, заявила держсекретар США Гілларі Клінтон, коментуючи загибель чотирьох американців на яхті “Quest” від рук сомалійських морських розбійників. За її словами, адміністрація Барака Обами “рішуче засуджує вбивство громадян США, яхту яких було захоплено біля узбережжя Оману”.

“Ці прикрі події підкреслюють необхідність досягнення міжнародним співтовариством прогресу в протидії такому загальному виклику в галузі безпеки, як піратство у водах, що омивають Африканський Ріг, – зазначила Клінтон. – Ми вшануємо пам’ять загиблих подальшим зміцненням міжнародного партнерства з метою притягнення цих морських злочинців до відповідальності”.

Нагадаємо, що 18 лютого в Індійському океані пірати захопили яхту “S/V Quest”, на якій дві літні пари здійснювали кругосвітню подорож. 22 лютого корабель військово-морських сил США спробував відбити судно у піратів. Проте, потрапивши на борт яхти і нейтралізувавши нападників, військові знайшли американців мертвими.

Як зазначив на регулярному брифінгу для журналістів помічник державного секретаря Сполучених Штатів Філіп Кроулі, позиція США полягає в тому, що “остаточно розв’язати проб­лему сомалійських піратів можна буде тільки шляхом покращення діяльності органів влади й економіки в Сомалі, врегулювання збройного конфлікту, що досі там триває”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7971 / 4.06MB / SQL:{query_count}