Сертифікат на вибір

Цьогорічні вступники зможуть обирати, який сертифікат подавати до вишів

Цьогорічні вступники зможуть обирати, який сертифікат подавати до вишів

Схоже, цьогорічна вступна кампанія буде сприятливою до абітурієнтів. Під час вступу 2011 року випускники зможуть користуватися сертифікатами ЗНО попередніх років. Тим, хто не проходив ЗНО раніше, доведеться складати зараз.

– Змінити правила вступу вирішили навесні, а затвердили їх восени. Тому уважні вступники давно мали б помітити доповнення, зараз ми про них просто нагадуємо, – коментує “Пошті” Лариса Середяк, голова Львівського центру оцінювання якості освіти. – Також можна комбінувати сертифікати. Наприклад, із української мови кращий результат був у 2009 році, з фізики – у 2010. При написанні заяви абітурієнт вказує, який результат з якого сертифіката зараховувати. До уваги беруть  сертифікати 2008 – 2011 років. Чи будуть такі правила і наступного року, я не знаю, їх щороку змінюють або уточнюють.

Як розтлумачила Лариса Середяк “Пошті”, зміни умов вступу корисні для абітурієнтів, але з боку тестології вони не дуже добрі. Слід додати, що, найімовірніше, вступ пом’якшав через суттєве зменшення числа випускників. Минулого року зі школою прощалися 338 тисяч учнів, натомість цього – 196 тисяч.

Пані Середяк також нагадала, що прогнозується, що для участі у тестуваннях у львівському центрі, який об’єднує три області – Львівську, Рівненську та Волинську, – зареєструються 33 тисячі вступників, що на 15 тисяч менше, ніж попереднього року. Тож, відпадає потреба проводити кілька сесій ЗНО. У дві сесії відбуватиметься лише тестування з української мови. Найімовірніше, вступна кампанія триватиме з

1 липня до 25 серпня, а написання ЗНО – у червні. Нині у Центрі оцінювання якості освіти мізкують над тим, чи не посунути  час складання зовнішнього оцінювання. На Львівщині виникла проблема з приміщеннями для складання тестів. Зазвичай їх проводили у школах, та цьогоріч у школах проводитимуть атестацію для дев’ятих класів, літні табори для молодших школярів, а також ремонти. Водночас в університетах триватиме літня сесія. Визначитися із приміщеннями освітяни обіцяють на початку квітня, але запевняють, що все буде добре.

Документи на ЗНО до кінця лютого

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти зареєстрував 16 789 пакетів із відповідними документами від абітурієнтів із Волинської, Львівської та Рівненської областей, які складатимуть ЗНО у 2011 році.

Як повідомила працівник ІТ-відділу центру оцінювання Ярослава Даньків, надсилати документи можна до 28 лютого включно, а вносити зміни щодо предметів, з яких абітурієнт складатиме тестування, можна до 20 березня. Цьогоріч очікують близько 30-32 тисячі абітурієнтів, які братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6304 / 4.09MB / SQL:{query_count}