Журналісти готували заколот?

У Туреччині заарештовано трьох журналістів опозиційного інтернет-видання “Odatv”, підозрюваних у причетності до підпільної антиурядової організації “Ергенекон”

У Туреччині заарештовано трьох журналістів опозиційного інтернет-видання “Odatv”, підозрюваних у причетності до підпільної антиурядової організації “Ергенекон”. Один з арештантів пов’язав своє затримання з підготовкою нової книги, матеріали для якої він одержав як від представників опозиційної Республіканської народної партії Туреччини, так і з “WikiLeaks”.

Лідер Республіканської народної партії Кемаль Кілічдар-оглу вже заявив, що влада “намагається змусити журналістів замовчати”. Свою стурбованість арештом журналістів висловив і посол Сполучених Штатів у Туреччині Френсіс Річардоне. “З одного боку, держава проголошує політику всілякої підтримки свободи слова. З іншого – заарештовують журналістів”, – цитує слова американського дипломата інформаційне агентство Reuters. У відповідь турецький міністр закордонних справ Агмет Давут-оглу заявив, що вважає зауваження американського посла втручанням у внутрішні справи країни.

Тим часом правоохоронці стверджують, що журналісти причетні до підготовки державного перевороту в Туреччині у 2003 році (йдеться про план “Balyoz”, тобто “Молот”). Слідчі кажуть, що за цим планом стоїть організація “Ергенекон”, в яку входять багато високопоставлених і впливових людей, в основному військові. У 2008 році турецька влада оголосила про розкриття великомасштабної змови “Ергенекона” з метою державного перевороту. Під підозру потрапило й багато журналістів, які нібито повинні були своїми публікаціями підготувати відповідну громадську думку. “Ергенекон” (названий на честь міфічного місця на Алтаї, батьківщини всіх тюркських народів) вважається ультранаціоналістичною організацією, що сповідує ізоляціоністські погляди. Одним з пунктів його програми називають відмову Туреччини від вступу до Євросоюзу і вихід з НАТО.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8454 / 4.07MB / SQL:{query_count}