Перейти до цінностей

Сьогодні проблем з українською ідентичністю немає. Тому важливіше зрозуміти, не хто такі українці, а чого вони хочуть

Сьогодні проблем з українською ідентичністю немає. Тому важливіше зрозуміти, не хто такі українці, а чого вони хочуть. Це означає, що від ідентичності нам треба перейти до цінностей. І це питання ключове, бо воно визначає, чому в нас досі неможливі реформи.

Таку думку висловив історик, професор УКУ Ярослав Грицак 17 лютого на першому засіданні Вільного університету Українського клубу Одеси. Він прочитав лекцію на тему “Хто такі українці і чого вони хочуть”.

“Українська нація формується у щоденних дискусіях, і тому дуже важливо у цих дискусіях починати ставити нові питання. З українською ідентичністю у нас немає великих проблем: статистика показує, що більшість українців підтримують незалежність і навіть, якщо виникне загроза, готові воювати за Україну. Проблема є в тому, що в цій ідентичності ніщо не перетворюється, відповідно, немає зрілих реформ суспільства”, – зазначив Ярослав Грицак.

Щомісяця Вільний університет Українського клубу Одеси запрошуватиме лекторів – це люди й з України, і з Росії. Наступним лектором буде проректор з призначення та місії Українського католицького університету, правозахисник Мирослав Маринович, який розповість про релігійну ситуацію в Україні.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9040 / 4.07MB / SQL:{query_count}