“Таврії” для нужденних

Неповносправним, які проживають на Львівщині, почали видавати автомобілі. Як повідомив "Пошті" заступник начальника головного управ­ління праці та соціального захисту ОДА Ігор Мойсин, для області виділили 121 автомобіль марки ЗАЗ ("Таврія") зі звичайним і ручним керуванням. За словами посадовця, 40 % машин отримають черговики і 60 % - неповносправні, які перебувають поза чергою.

Неповносправним, які проживають на Львівщині, почали видавати автомобілі. Як повідомив "Пошті" заступник начальника головного управ­ління праці та соціального захисту ОДА Ігор Мойсин, для області виділили 121 автомобіль марки ЗАЗ ("Таврія") зі звичайним і ручним керуванням. За словами посадовця, 40 % машин отримають черговики і 60 % - неповносправні, які перебувають поза чергою. До цієї категорії пільговиків належать: інваліди війни, інваліди загального захворювання, трудового каліцтва, в'язні концентраційних таборів (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років), гето та інших місць примусового тримання; сім'ї, в яких проживає двоє і більше інвалідів,  інваліди II групи - учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи, а також громадяни, які брали участь у лік­відації інших ядерних аварій та випробувань тощо. Вони отримають автомобілі безкоштовно. Проте, якщо автомобілем керуватиме не ін­валід, а член родини, то отримувач повинен сплатити 7 % вартості авто.

Вартість "Таврії" - близько 29 тис. грн. Ті неповносправні, які перебувають на загальній черзі, отримуючи авто,  повинні сплатити 30 % його вартості. Та далеко не у всіх може бути потрібна сума. Адже 30 % від майже 30 тис. грн - сума чимала. Що робити у таких випадках?

- Якщо людина не має можливості сплатити потрібну суму, вона може написати заяву на відтермінування, але тоді довше змушена буде чекати авто, - відповів Ігор Мойсин. - Та це трапляється доволі рідко. Здебільшого, до підходу черги люди намагаються зібрати потрібну суму.

Загалом у Львівській області на черзі перебуває 4461 неповносправний громадянин. Нині автівки отримують позачерговики, зареєстровані у 2001-2002  роках, та неповносправні, які перебувають на черзі з 1993 - 1994 років.

Торік за кошти державного бюджету для Львівщини було закуплено 490 автомобілів. Окрім того, 393 машини, які надали спонсори з-за кордону як гуманітарну допомогу. За перше півріччя цього року  придбали 116 авто, з яких 82 - за кошти держбюджету, а 34 - за кошти акумулюючого фонду (до нього перераховують гроші, які неповносправні сплачують за отримані авто (7 % вартості). Ще 101 машину надали інвалідам спонсори.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8322 / 4.07MB / SQL:{query_count}