Війна почалася через брехуна

Виходець з Іраку, який повідомив про наявність у режиму Саддама Гусейна зброї масового ураження, в інтерв’ю британському часопису “The Guardian” вперше публічно зізнався, що свідомо передавав Заходу неправдиву інформацію

Виходець з Іраку, який повідомив про наявність у режиму Саддама Гусейна зброї масового ураження, в інтерв’ю британському часопису “The Guardian” вперше публічно зізнався, що свідомо передавав Заходу неправдиву інформацію.

Рафід Агмед аль-Джанабі свого часу переконав американську адміністрацію, зокрема президента Джорджа Буша, в тому, що в іракського режиму були пересувні лабораторії та секретні заводи з виробництва біологічної зброї. Ці брехливі відомості американці використовували в ООН, коли домагалися дозволу на вторгнення в Ірак. Цікаво, що аферист ні за чим не шкодує. “Можливо, я вчинив правильно, а може, й ні. В мене був шанс сфабрикувати щось, щоб повалити режим Саддама”, – заявив аль-Джанабі у відеоінтерв’ю “The Guardian”. Перебіжчик також додав, що і сам, і його сини пишаються тим, що спровокували саме такий розвиток подій, який “дозволив дати Іраку хоча б трошки демократії”.

Рафід Агмед аль-Джанабі втік з Іраку в 1995 році. Він пояснив, що був незадоволений режимом Саддама і скористався можливістю його позбутися. Насправді аль-Джанабі, працюючи інженером, брав участь у складанні пересувних установок з розведення отруйних хробаків, а також у будівництві заводу з очищення зерен під Багдадом. Тодішній державний секретар США Колін Павелл скористався сенсаційними свідченнями аль-Джанабі (не розкриваючи джерело) у своїй промові в Організації Об’єднаних Націй 5 лютого 2003 року. Тоді американець приголомшив світ заявами про збагачення урану в Іраку, діяльність там терористів з “Аль-Каїди”, а також про інформатора – іракського інженера-хіміка, який нібито був присутній під час виготовлення біологічної зброї і навіть курував одне з виробництв.

Цікаво, що німецькі спецслужби викрили у брехні іракського перекинчика ще в 2007 році, але сам він зізнався в цьому лише тепер.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4833 / 3.97MB / SQL:{query_count}