Таємницю “Merchandise X7” розкрито?

Американське радіошоу “This American Life” стверджує, що довідалося рецепт найзнаменитішого газованого напою в світі

Американське радіошоу “This American Life” стверджує, що довідалося рецепт найзнаменитішого газованого напою в світі. Як відомо, основою рецепту “Кока-Коли” вважають секретний інгредієнт “Merchandise X7”. Його склад є комерційною таємницею, а доступ до оригінального рецепту мають лише кілька найвисокопоставленіших людей у корпорації.

За версією “This American Life”, “Merchandise X7” складається зі спирту (вісім унцій), апельсинової олії (20 крапель), лимонної олії (30 крапель), олії мускатного горіха (10 крапель), коріандру (очевидно, олії – 5 крапель), ефірної олії квітів апельсинового дерева (10 крапель), олії кориці (10 крапель). Також, за версією шоу, до складу власне сиропу для основи напою входять: рідкий екстракт листя коки (три драхми), лимонна кислота (три унції), кофеїн (одна унція), цукор (30 одиниць – точної міри ваги не зазначено), вода (2,5 галону), сік лайма (дві пінти), ваніль (одна унція), карамель (1,5 або більше унцій), а також уже згадуваний секретний інгредієнт “Merchandise X7” (дві унції на п’ять галонів сиропу).

Оприлюднений “This American Life” рецепт у компанії “Coca-Cola” поки що ніяк не прокоментували. Таким чином, його справжність не підтверджена, однак і не спростована.

Напій “Кока-Кола” винайшли в Атланті, у штаті Джорджія, 8 травня 1886 року. Автором рецепта став фармацевт Джон Стіт Пембертон. Напій запатентували як універсальний лікарський засіб і спочатку продавали в аптечних автоматах. У 1888 році фармацевт продав права на виробництво газованого напою.

Нині на пляшках класичної “Кока-Коли” друкується список інгредієнтів, з яких виготовляють напій. Серед них: цукор, діоксид вуглецю, барвники, ортофосфорна кислота, кофеїн і ароматизатори. Натомість на етикетці немає списку спецій і олій, що додають у сучасний варіант напою.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.1889 / 4.06MB / SQL:{query_count}