Обмеження терміну чинності водійських прав

Міністерство внутрішніх справ України просить уряд обмежити термін чинності водійських прав у зв’язку із тим, що цього вимагає Міжнародна конвенція

Міністерство внутрішніх справ України просить уряд обмежити термін чинності водійських прав у зв’язку із тим, що цього вимагає Міжнародна конвенція про дорожній рух від 1968 року. Таким є пояснення прес-секретаря міністра внутрішніх прав Ірини Шинкаренко, опубліковані на сайті міністерства.

Згідно з вимогами Конвенції, пояснює Шинкаренко, з 29 березня 2011 року (додаток 6 Конвенції) у посвідченні водія має бути зазначений остаточний термін його чинності. Тепер усім водіям, які отримають посвідчення на території нашої держави після вказаної дати та мають намір відвідати країни, що входять до Конвенції, знадобляться водійські документи, до яких внесено повний перелік даних.У вересні 2008 року ВР прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, зокрема 15 ст. Закону “Про дорожній рух”, в якій описується допуск до керування транспортними засобами, виключено норму про надання права на керування авто на підставі посвідчення водія з установленим терміном чинності.

Тепер, пояснюють у МВС, з метою приведення водійських посвідчень у відповідність до вимог Конвенції “ми зобов’язані вносити пропозиції щодо змін до постанови Кабінету Мініст­рів від 8 травня 1993 року №340 щодо запровадження терміну дії національного посвідчення водія”. “Проектом постанови не передбачається обов’язків обміну посвідчень водія – це відбуватиметься поступово за бажанням їх власників”, – мовиться у повідомленні прес-служби МВС.

Наразі в Україні чинні водійські права семи типів,  (тому числі з часів СРСР) і всі вони залишаться чинними. “Однак, ті громадяни, які мають намір перетинати кордон, зобов’язані мати у посвідченні водія  кінцевий термін його дії, відповідно до вимог Конвенції. Ті ж громадяни, які отримали посвідчення раніше та не перетинатимуть кордонів держави, можуть і надалі користуватися посвідченнями без внесення змін”, –

роз’яснює Шинкаренко. Сьогодні у країнах Західної Європи, Америки та на території більшості країн колишнього Радянського Союзу посвідчення водія чинні від 2 до 10 років. МВС пропонує обмежити термін чинності національних водійських прав 10 роками.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3065 / 4.07MB / SQL:{query_count}