“Комюніке № 5”

На чолі Єгипту замість президента став фельдмаршал

На чолі Єгипту замість президента став фельдмаршал

Вища рада збройних сил, яка керує країною з 11 лютого, коли про свою відставку оголосив президент Госні Мубарак, розпустила парламент і призупинила дію конституції. Крім того, в “Комюніке № 5”, зміст якого був оголошений у неділю єгипетським державним телебаченням, тимчасове військове керівництво встановило строк у шість місяців для підготовки до виборів.

Фактичним главою держави на перехідний період став глава Вищої ради збройних сил – міністр оборони, фельдмаршал Могамед Гусейн Тантаві. Відтепер в умовах відсутності парламенту чинність законів матимуть декрети Вищої ради збройних сил. Законопроекти, пропоновані кабінетом міністрів, також будуть затверджуватися військовими.

Армія відразу почала наводити порядок. Спочатку з уже знаменитої каїрської площі Тахрір випхали рештки протестувальників. Щоправда, зробили це військові хоча й рішуче, але без зайвих грубощів. Наступним кроком стала заборона на організацію мітингів профспілками, що фактично означає табу на проведення страйків. Зрештою, військову владу можна зрозуміти – захоплені революційним запалом робітники почали домагатися різкого збільшення заробітної плати, погрожуючи керівникам підприємств у разі незгоди “влаштувати свій Тахрір”.

Загалом ситуація в єгипетській економіці просто жахлива: мало того, що всі іноземні туристи повтікали з країни, то ще й позакривалася більшість промислових підприємств та банків.

Тим часом арабські мас-медіа пишуть, що Госні Мубарак уже давно важко хворий і навіть втрачав свідомість за кілька годин до свого виступу із заявою про відставку. За деякими даними, він вирушив до курортного Шарм Аль-Шейху, а звідтіля вилетів на лікування до Німеччини.

P. S. Тим часом успіхи революцій у Тунісі та Єгипті надихнули й інші арабські держави. Наприклад, опозиційні групи в Алжирі закликали своїх прихильників виходити на акції протесту щосуботи доти, доки в країні не зміниться режим. На перший мітинг зібралося понад 10 тисяч людей, яким протистояли 30 тисяч поліцейських.

На щастя, масових зіткнень вдалося уникнути, на короткий час були затримані близько 400 людей. Стурбований президент Алжиру Абдельазіз Бутефліка вже пообіцяв провести низку реформ.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9648 / 4.07MB / SQL:{query_count}