Ґрант для чотирилапих

Львівських безпритульних тварин стерилізуватимуть за гроші Євросоюзу

Львівських безпритульних тварин стерилізуватимуть за гроші Євросоюзу

Міська рада Львова виграла ґрант ЄС на поліпшення ситуації з безпритульними тваринами у місті. За ці кошти планують зробити ремонт хірургічних та адміністративних приміщень ЛКП “Лев”, а також провести широкомасштабну соціальну кампанію, що пропагуватиме гуманне ставлення до безпритульних тварин.

Торік у березні Львівська міськрада спільно з Луцькою, Івано-Франківською та Люблінською міськими радами в рамках “Програми транскордонного співробітництва Польщі, України, Білорусі 2007 – 2013” подали заявку на реалізацію проекту, що має на меті контроль кількості безпритульних тварин та гуманного ставлення до них.

– Наприкінці року прийшла відповідь, що проект відібрали. Зараз триває підготовка ґрантової угоди: готують умови та конкретні вимоги, – розповіла Уляна Свідзінська, головний спеціаліст сектору організаційного супроводу міжнародних проектів відділу закордонної співпраці ЛМР. – Проект складається з інфраструктурних заходів і соціально-просвітницьких. Інфраструктурні будуть для кожного з міст свої, залежно від потреби. Наприклад, Івано-Франківська та Луцька міськради планують закласти кошти на розробку проектно-кошторисної документації для створення стерилізаційних центрів. У Львові такий вже є три роки, тому ми просили кошти для реконструкції приміщень, закупівлі обладнання та медикаментів. Люблін ділитиметься досвідом у подоланні проблеми безпритульних тварин. Спільним для всіх міст буде проведення соцдослідження, просвітницької рекламної кампанії, підвищення кваліфікації працівників міських установ, що займаються безпритульними тваринами, а також проведення тематичних конференцій.

За словами співрозмовниці, поки не буде прописаний і укладений конт­ракт, говорити про конкретні суми і заходи, які реалізовуватимуть у Львові, – не можна. Загальний кошторис проекту близько 298 тис. євро, з них сума ґранту близько 269 тисяч євро, решта – співфінансування з місцевих бюджетів. Варто зазначити, що до участі в проекті запросять не тільки працівників ЛКП “Лев”, а й ветеринарів, членів організацій, які захищають права тварин, благочинників, що утримують притулки для безпритульних тварин. 

Андрій Курач,
голова Західноукраїнського товариства захисту тварин:

– До честі міськради, вона провела реорганізацію ЛКП “Лев” і вже три роки проводить стерилізацію тварин, а не просто їх присипляє. Однак через постійний брак коштів справа просувається повільно. Крім того, недосконале українське законодавство не дозволяє залучати кошти благодійників. Звичайно, ґрант ЄС позитивно вплине на ситуацію у Львові, однак для повноцінного ефекту необхідно створити міський притулок для утримання безпритульних тварин. І поки цього не буде зроблено, проблеми не вирішити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6544 / 4.08MB / SQL:{query_count}