Із чим воювати?

90% озброєння та військової техніки Збройних сил України морально і фізично застаріли. Про це заявив головний інспектор Міністерства оборони Валерій Фролов журналу “Військо України”

90% озброєння та військової техніки Збройних сил України морально і фізично застаріли. Про це заявив головний інспектор Міністерства оборони Валерій Фролов журналу “Військо України”. Він констатував, що за 19 років незалежності на озброєння ЗСУ прийнято лише 93 нові і модернізовані зразки озброєння і військової техніки (ОВТ), що були створені на вітчизняних підприємствах оборонно-промислового комплексу. Головний інспектор Міноборони зазначив, що це незначний показник.

“При цьому кількісний показник усього обсягу новітнього та модернізованого ОВТ сьогодні не перевищує 10%, решта 90% є морально і фізично застарілими, що потребує закупівлю новітніх або модернізації старих зразків”, – сказав Фролов.  Крім того, за його словами, “є підстави стверджувати, що далеко не вся номенклатура ОВТ, яка потрібна Збройним силам України, може сьогодні випускатися підприємствами вітчизняного оборонно-промислового комплексу”.

“Також не може не турбувати той факт, що 90-95% загального обсягу виробництва продукції на підприємствах вітчизняного оборонно-промислового комплексу йде на експорт. Безумовно, що валютні надходження до бюджету України від продажу зброї є суттєвими і досить необхідними для держави. Не спростовуючи таку позицію, однак, відзначимо: теперішній критичний стан ОВТ української армії вимагає зовсім іншого зосередження основних зусиль національного ОПК – на його переозброєння”, – резюмував представник військового відомства.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4199 / 3.97MB / SQL:{query_count}