“Хочу еліксир довголіття!”

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який перебуває при владі вже 20 років, наказав ученим винайти еліксир віч­ного життя, пише італійський часопис “La Stampa”.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який перебуває при владі вже 20 років, наказав ученим винайти еліксир віч­ного життя, пише італійський часопис “La Stampa”.

“Йому лише 70 років, і він прекрасно себе почуває, протягом 20 років править твердою рукою країною, що перевищує своїми розмірами Західну Європу, і ніщо не може йому перешкодити робити це ще 10 років. Але, як і будь-якого могутнього правителя, Назарбаєва тривожать лише дві речі, над якими в нього немає жодної влади: це життя і смерть. Думка про те, що він переконав своїх підданих продовжити його повноваження довічно, а також те, що в певний момент йому доведеться піти із причин, від нього незалежних, підштовхнули казахстанського президента до того, щоб попросити вчених розкрити секрет безсмертя”, – пише видання. Під час виступу в університеті Астани казахстанський лідер запропонував одному науково-дослідному інституту всерйоз зайнятися вивченням проблем омолодження організму, а також “генома людини, виробництва людських тканин і створення медичних препаратів на основі генів”. Звертаючись до вчених, Назарбаєв наголосив: “Люди мого віку серйозно сподіваються, що все це відбудеться якнайшвидше”.

А кілька місяців тому на засіданні урядового комітету з наукових дослід­жень Назарбаєв офіційно поставив завдання створити “ліки проти старіння”. Анна Зафєсова, кореспондент “La Stampa”, наводить ще один показовий приклад: на з’їзді народів Казахстану Назарбаєв зненацька відповів депутату корейської національності, який побажав йому перебувати на посаді до 2020 року: “Може, ти готовий подарувати мені еліксир життя? Може, у вас в Кореї є такі препарати? Я запевняю – до 2020 року я згоден, тільки знайди мені такий еліксир!”

Марія Щепанська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.6058 / 4.06MB / SQL:{query_count}