Спробувати ЗНОву

Закінчилася реєстрація на пробне тестування. З 1 січня абітурієнти можуть надіслати листи для участі в оцінюванні, для отримати сертифікати

Закінчилася реєстрація на пробне тестування. З 1 січня абітурієнти можуть надіслати листи для участі в оцінюванні, для отримати сертифікати

Учора завершилася реєстрація на пробне тестування ЗНО-2011. Станом на 9 грудня на території Волинської, Львівської та Рівненської областей зареєструвалось 9849 учасників, які обрали 15596 тестувань. На реєстрацію оцінювання для отримання сертифіката очікують 32 тисячі абітурієнтів, минулоріч їх було на 16 тисяч більше. Освітяни пояснюють: зменшення кількості охочих відповісти на запитання тестів – результат демографічного спаду. Наразі до пробного опитування долучилися у Волинській області – 2019 осіб, у Львівській – 5444 осіб, у Рівненській – 2193 осіб. Як засвідчує досвід попередніх років, участь у пробному тестуванні бере третина учасників майбутнього ЗНО. Зареєструватись на пробне тестування можна на сайті www.lvtest.org.ua. Оплата за нього становить 84 грн. Ті, хто зареєструвався 10 грудня, оплату здійснюватимуть ще впродовж семи днів. Пробне тестування відбудеться 2 та 9 квітня 2011 року.

Цьогорічні абітурієнти мають врахувати ще одну новинку вступної кампанії. Реєстрація для участі у ЗНО в 2011 році в Україні проводитиметься поштою.

– У цьому немає великої проблеми, адже небезпека листів “загубитися” усувається, якщо відсилати документи рекомендованим листом. Інтернет у цьому випадку застосовувати доведеться, аби отримати анкету учасника і заповнити її, – розповіла “Пошті” Лариса Середяк.

Для того, аби цьогоріч зареєструватись на пробне тестування ЗНО, кожен учасник повинен самостійно оформити і надіслати поштою відповідний пакет документів. Реєстрація розпочнеться

1 січня 2011 року і триватиме до 28 лютого 2011 року (за штемпелем поштового відділення). До пакету документів обов’язково мають входити: заява, довідка з навчального закладу або копія атестата, копія паспорта. За словами Лариси Середяк, після того, як учасник надішле поштою пакет документів, підтвердження про реєстрацію слід чекати впродовж 20 днів. Нагадаємо, ЗНО 2011 року відбуватиметься з 2 по 24 червня. Оцінюватимуть знання випускників з 9 предметів: української мови та літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови, іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської). Обрати можна максимум 5 предметів. Результати учасники отримають 5 липня 2011 року.

Проте, як завжди, вся суть у деталях – поки абітурієнти реєструються на пробне та сертифікаційне опитування, у Верховній Раді розглядають проект закону “Про вищу освіту”, у якому, найімовірніше, змінять правила вступу. За словами Лариси Середяк, є небезпека, що університетам повернуть право проводити вступні іспити, а відтак повернуться й корупційні схеми. Національний університет “Києво-Могилянська академія” вже висловив своє незадоволення проектом. Президент НаУКМА Сергій Квіт запропонував повністю відмовитися від цього законопроекту, оскільки він спрямований на міжнародну самоізоляцію України та сприяє подальшій деградації науки та освіти в нашій державі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.6369 / 4.08MB / SQL:{query_count}