“Будяк року-2010”

Антипремію отримали міністр МВС Анатолій Могильов та голова СБУ Валерій Хорошковський

Антипремію отримали міністр МВС Анатолій Могильов та голова СБУ Валерій Хорошковський

Експертна група Української Гельсінської спілки з прав людини нагородила мініст­ра внутрішніх справ України Анатолія Могильо­ва антипремією “Будяк ро­ку-2010”. Про це повідомив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

“Анатолій Могильов (на фото) от­римав “Будяк” за сві­дому політику зневаги прав людини та основоположних свобод. І цьому є достатньо широка аргументація, що складається з фактів і загалом з політики МВС, яка реалізується цього року”, – сказав Володимир Яворський.

Зокрема, як зазначено на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини, за керівництва Анатолія Могильова зросла кількість насильницьких смертей у міліції; відсутнє належне розслідування незаконних дій міліції; незаконно припиняли мирні зібрання, незаборонені в судовому порядку, чинили перешкоди в їх проведенні та затримували організаторів й учасників мирних зібрань; формується політика ініціатив, потенційно загрозливих для фундаментальних прав особи, наприклад, просувається ініціатива внесення до залізничних квитків персональних даних особи, впроваджується незаконна примусова дактилоскопія осіб, доставлених до районних відділів міліції; поновлена система показників оцінки успішності діяльності міліції, що стимулює порушення прав людини; відбулося повернення до політики закритості діяльності МВС через фактичну відмову співпрацювати з громадськими організаціями.

“Мета нашої премії символічна. Україна – це як поле, де є як корисні, так і некорисні рослини, які символізують корисних та некорисних людей, і просто вказуємо на цих будяків, яких треба виполювати, оскільки вони не просто заважають нам жити, вони заважають нам розвиватися і створюють дуже багато проблем людям у країні”, – каже Володимир Яворський.

Друге місце в антирейтингу посів голова СБУ Ва­лерій Хорошковський (на фото). Йому дісталася номінація “Використання спецслужби для системного обмеження громадянських свобод”. Третє місце  поділили між собою мер Харкова Геннадій Кернес та харківський суддя Сергій Лозюк за ухвалення рішення про затримання на 15 діб людей, які протестували проти вирубки дерев у цьому місті.

Так, за керівництва Хорошковського, за інформацією сайта спілки: збільшилася кількість випадків необґрунтованого втручання в суспільне життя, зазнавали постійного тиску активісти, журналісти та ректори ВНЗ; створена можливість для втручання в діяльність суддів через участь у роботі Вищої ради юстиції та “контролю за винесенням суддями рішень”; здійснено істотне обмеження доступу до архівів СБУ про радянське минуле, скасовано рішення про передачу електронних архівів до публічних бібліотек; затримано історика Р. Забілого, вилучено його персональний ноутбук, проведено обшук в Національному музеї-меморіалі пам’яті жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”, під час якого були вилучені архівні матеріали та особисті комп’ютери осіб, що працюють в музеї.

Володимир Яворський додав, що за час існування цієї антипремії лише раз її вдалося особисто передати людині, яка була нею нагороджена. “Панові Луценку, скажімо, “Будяк” вручили прямо в руки, це відбулося на засіданні Громадської ради з прав людини. Інші люди зазвичай відмовлялися отримувати особисто цю “нагороду”, тому ми надсилали їх кур’єрською поштою. Ці “будяки” будуть доставлені у приймальні, оскільки люди зазвичай відмовляються отримувати премії особисто”, – каже він. 

Сергій Білий
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9686 / 4.09MB / SQL:{query_count}