І потім американці будуть усіх вчити свободі слова!

У штаті Джорджия спочатку була затримана, а потім, після втручання адвокатів, звільнена під заставу знімальна група телеканалу “Russia Today”

У штаті Джорджия спочатку була затримана, а потім, після втручання адвокатів, звільнена під заставу знімальна група телеканалу “Russia Today”. Арешт відбувся біля контрольно-пропускного пункту військової бази “Форт Беннінг”, де кореспондент Келін Форд і оператор Джон Сонвей знімали репортаж про акцію протесту активістів організації “SOA Watch”.

Причини арешту журналістів не відомі. За їхніми словами, вони дисципліновано виконували всі вимоги поліції, зокрема, не наближалися до в’їзних воріт бази. Чи були пред’явлені журналістам якісь звинувачення, також не повідомляють. Відомо, однак, що демонстрація викликала нервову реакцію офіційного Вашингтона. Войовниче налаштована поліція, крім знімальної групи “Russia Today”, затримала ще й 26 активістів “SOA Watch”. Чи їх відпустили на свободу, також не відомо.

Акція протесту була скерована проти діяльності Інституту співробітництва в галузі безпеки у Західній півкулі (“Western Hemisphere Institute for Security Cooperation”), раніше відомого як “Школа Америк” (“School of Americas”, SOA). Серед випускників цього навчального закладу – низка соратників Августо Піночета й одіозний панамський екс-диктатор Мануель Нор’єга. Студентами інституту, в основному, є латиноамериканські поліцейські та військовослужбовці. Як стверджують у “SOA Watch”, більшість випускників, повернувшись до своїх рідних країн, брала участь в організації катувань та вбивств мирних жителів, запідозрених у нелояльності до правлячих режимів. “Школа Америк” працює вже понад 60 років і підготувала за цей час 60 тисяч фахівців. У 2000 році влада США під тиском численних акцій протесту правозахисних організацій перейменувала школу, а також включила до програми обов’язкове вивчення прав людини.

Марія Щепанська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.6527 / 4.06MB / SQL:{query_count}