Перепоховання провідника ОУН(б)

На Прикарпатті ініціюють перепоховання праху Степана Бандери. Наприкінці минулого тижня в Івано-Франківську з представників місцевої інтелігенції створили комісію, що й працюватиме над цим питанням

На Прикарпатті ініціюють перепоховання праху Степана Бандери. Наприкінці минулого тижня в Івано-Франківську з представників місцевої інтелігенції створили комісію, що й працюватиме над цим питанням. Очолює комісію професор історії Роман Петрів, який віддавна прагне перепоховати прах Бандери, бо вважає, що “герої України повинні лежати у рідній землі”, повідомляє “Радіо Свобода”.

Серед можливих місць перепоховання розглядали міста Калуш та Івано-Франківськ, а також село Старий Угринів, в якому народився голова проводу ОУН(б) (сьогодні тут діє історико-меморіальний музей). Однак, оскільки на першому засіданні комісії вирішили робити великий пантеон, то зупинили свій вибір саме на обласному центрі. Ініціатори перепоховання скерували звернення до української діаспори та онукові Провідника Степанові Бандері-молодшому, наголосивши, що не бажають залучати до процесу жодні політичні партії, хіба меценатів та діаспорців.

Однак, як повідомляє tsn.ua, рідня Провідника ОУН(б) й далі проти перепоховання, оскільки це може викликати конфлікти та знущання над могилою героя. Минулого року, коли закінчувався термін оренди місця на мюнхенському цвинтарі, де похований Бандера, його родина заплатила 3000 євро за могилу, тобто на 10 років уперед.

Як відомо, Степана Бандеру вбили 15 жовтня 1959 року в Мюнхені. На п’ятий день його поховали на мюнхенському цвинтарі Вальд­фрідгоф.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7481 / 4.07MB / SQL:{query_count}