Ілюзія війни

Україну втягують у грузино-осетинський конфлікт

Україну втягують у грузино-осетинський конфлікт

Міністерство закордонних справ України закликає Грузію і Південну Осетію врегулювати конфлікт мирним шляхом. За словами речника МЗС Василя Кирилича, Україна послідовно виступає за необхід­ність врегулювання конфлікту тільки мирним шляхом, на основі дотримання принципу територіальної цілісності та суверенітету Грузії.

Ситуація у зоні грузино-осетинського конфлікту різко загострилася в наприкінці минулого тижня. В ніч на суботу в результаті обстрілів, зокрема снайперських, вбили шість і поранили 15 громадян Південної Осетії. У зв'язку з обстрілом з Цхинвалі вранці 2 серпня розпочали перевезення дітей та жінок до Північної Осетії, яке широко висвітлювали російсь­кі ЗМІ як масову евакуацію. Проте евакуацію припинили уже в понеділок, оскільки охочих більше не було. Всього, за російськими даними, було вивезено близько 2500 осіб. Помічник командувача Змі­ша­ними силами з підтримки миру в зоні конфлікту Володимир Іванов заявив, що перестрілку спровокувала грузинська сторона. Грузія ж заявила, що усе було навпаки. Міністр з питань реінтеграції Грузії Темур Якобашвілі звинуватив Росію у тому, що та "диригує дії зі створення ілюзії війни, що має на меті зрив міжнародних зусиль на відновлення мирних процесів".

Президент невизнаної республіки Південна Осетія Едуард Кокойти заявив, що відповідають за загострення ситуації разом з Грузією Україна і США. За його словами, Україна передала Грузії 40 першокласних снайперських гвинтівок, 120 одиниць зброї передали США, а грузинські снайпери, що брали участь в обстрілі Цхинвалі, проходили підготовку у фа­хівців України і США.

Міністерство оборони України спростувало ці заяви. "Наші військові готуються в Грузії у спеціальних гірських центрах, яких немає в Україні. А щоб грузинські військові проходили у нас підготовку - я перший раз про це від вас чую", - сказав в коментарі агентству РІА "Новости" представник прес-служби Міністерства оборони України.

Військово-технічна співпраця України з Грузією є цілком легітимною й відповідає як дружньому характеру стосунків між державами, так і нормам міжнародного права, -повідомляє МЗС України.

У той же час Росія відкрито заявляє про готовність втрутитися у грузино-осетинський конфлікт. "Якщо події розвиватимуться за найбільш похмурим силовим сценарієм, Росія не зможе дозволити собі залишатися байдужою, беручи до уваги те, що в Південній Осетії, зокрема в зоні конфлікту, проживають громадяни РФ", - сказав у вівторок посол з особливих доручень МЗС РФ Юрій Попов. Уже з'явилися повідомлення про те, що до Південної Осетії прибувають добровольці з півдня Росії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.5872 / 4.07MB / SQL:{query_count}