Українцям відкривають двері

Молодь з України та Канади відтепер може вільно пересуватися двома країнами

Молодь з України та Канади відтепер може вільно пересуватися двома країнами

Учора в рамках візиту канадського прем’єр-міністра Стівена Харпера до Києва Україна і Канада підписали меморандум щодо молодіжного обміну.

“Ми підписали угоду щодо мобільності молоді, й це дозволить молоді як Канади, так і України більш вільно подорожувати з однієї країни в іншу, а також працювати в наших країнах”, – зазначив Стівен Харпер.  Своєю чергою, Президент України зазначив: “Я впевнений в тому, що сьогоднішній крок, який ми зробили щодо лібералізації візового режиму, – лише перший крок на цьому шляху. Надалі нам потрібно істотно активізувати цю роботу і досягти мети – безвізового режиму між нашими країнами”.

Головна мета Меморандуму – сприяння обміну молоді. Вона буде отримувати кращі можливості для подорожей, проживання і роботи в країні, яка прийматиме.

Тим часом Київ сподівається затвердити план дій щодо введення безвізового режиму з ЄС на саміті Україна-ЄС, який відбудеться 22 листопада в Брюсселі. Про це повідомив директор департаменту Європейського Союзу МЗС України Василь Філіпчук.

За словами Філіпчука, Єврокомісія зараз знайомиться з проектом документа, який базується на відповідях української сторони на питання ЄС щодо запровадження безвізового режиму.

“Ми очікуємо, що під час саміту цей план дій буде затверджено, після чого настане момент, коли про безвізовий режим потрібно буде не говорити, а робити”, – сказав він на брифінгу.

Другою важливою темою саміту, за словами Філіпчука, буде питання про створення зони вільної торгівлі з ЄС. Він зазначив, що в цьому питанні Україна зробила достатню кількість поступок для Європейського Союзу.

Філіпчук підкреслив, що Україна чекає від ЄС дотримання принципів зони вільної торгівлі, з яких починався процес переговорів.

“Це дійсно повинна бути інтеграційна всеохоплююча зона вільної торгівлі, яка відкриє для наших виробників, постачальників послуг і громадян реальні можливості роботи і торгівлі на внутрішньому ринку ЄС. Поки що ми не бачимо у тих питаннях, які нас цікавлять, поступок”, – сказав представник МЗС.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.7271 / 4.07MB / SQL:{query_count}