Щоб чоботи не наробили клопоту

Як правильно підібрати взуття на холодну пору, щоб було і зручно, і тепло

Як правильно підібрати взуття на холодну пору, щоб було і зручно, і тепло

Побутує думка, що одяг може бути будь-яким, а от взуття – обов’язково добротним. І поняття “добротність” передбачає не лише зовнішню привабливість, а насамперед зручність, гігієнічність і довговічність. Особливо це стосується взуття на холодну пору року, адже ціна на нього досить висока і буде прикро, якщо солідна сума зі сімейного бюджету буде витрачена надарма.

“Взуття виконує дві головні функції: захищає стопу та є елементом, продовженням нашого вбрання, доповненням образу, – каже доцент кафед­ри непродовольчих товарів Львівської комерційної академії Микола Беднарчук. – Тому вибираючи взуття, слід зважати на ці два призначення”.

Яке взуття є кращим

Ринок взуття в Україні досить насичений та різноманітний. Кожен може купити взуття, виходячи з потреб, вимог, смаків. Однак визначальним чинником для більшості покупців є ціна. Тож треба пам’ятати: хороше взуття не може бути дешевим, хоча не варто й переплачувати.

Звісно, кращого матеріалу, ніж натуральна шкіра, нема, каже Микола Беднарчук, хоча сучасні інноваційні технології й просунулися досить далеко в цьому напрямку. Шкіра за своїми властивостями найкраще підходить для забезпечення комфорту наших ніг. Вона достатньо міцна, екологічна, добре забезпечує гігієнічні вимоги. В осінньо-зимовий період ми носимо закрите взуття, і тому обов’язково слід врахувати, що наша нога, стопа також дихає, при цьому виділяється вуглекислий газ. Якщо взуття не буде виводити його назовні, через кілька годин може розболітися голова. В середньому стопа людини виділяє близько 2,5 г поту за годину, у повітронепроникному взутті ногам буде некомфортно, вони мерзнутимуть або будуть мокрі. Тому важливо, щоб і верх, і підкладка були виготовлені з відповідних матеріалів.

Вибираючи взуття, треба враховувати і нашу мокру погоду. Взуття має мати і водовідштовхувальні властивості. Зимове та й осіннє взуття виготовляють найчастіше із шкіри великої рогатої худоби, шкір овець та кіз хромового дублення (свиняча шкіра на холодний період категорично не підходить – вона має наскрізні отвори, тому пропускає холод та вологу. Розпізнати шкіру найлегше за зрізом, де можна побачити колагенові волокна. Але нині на ринку широко представлена також вторинна шкіра, виготовлена з натуральної сировини паперовим способом. Вона також має на зрізі колагенові волокна. Як зазначає експерт, вона найближча за своїми властивостями до натуральної, а за деякими показниками має і свої переваги. Як зазначає спеціаліст, самому визначити якість важко, тому купувати варто в тих мережах чи в тих виробників, які вже себе зарекомендували, народні ж методи розпізнавання шкіри є не більше, ніж ворожінням. Усередині також має бути натуральне хутро, воно добре утримує тепло, має хороші показники гігроскопічності.

Важливою на холодний період є також конструкція взуття. Експерт рекомендує не обирати прошите взуття, адже у місцях проколів виникають містки, через які втрачається тепло та потрапляє волога. Якщо взуття на “блискавці”, вона не має доходити до самого низу і обов’язково має мати внутрішній клапан, що захищає від вітру та холоду, а також убезпечує від проблем при застібанні. “Відсутність такого клапана та інші технологічні відхилення є свідченням недобросовісності виробника, тому однозначно від такого взуття треба відмовитись”, – зазначає він.

Підошва має бути також відповідної товщини з пористих матеріалів, близько одного сантиметра для зимового взуття. Складний протектор вбереже на ковзкій примерзлій вулиці. Важливим є широкий каблук, набійки ж найкращі із зносостійких гум, металеві значно частіше призводять до падінь і травмувань. Підкладка має бути під усіма деталями, окрім п’яткового місця, яке має бути з натуральної шкіри. Устілка ж обов’язково має бути неприкріпленою, адже термін її служби кілька тижнів, крім того, її необхідно виймати, щоб просушити та щоб дати взуттю подихати, “відпочити”.

Що мені до скарбів світу, якщо черевички тісні

Вибираючи, треба відчувати, що вам комфортно у взутті, каже експерт. І вибір слід розпочати з пошуку потрібного розміру, обов’язково поміряти кожну півпару, відчути, чи комфортно вам у ньому. Зимове взуття обов’язково має бути вільне, бо якщо стягуватиме ноги, то їм постійно буде холодно. Не бажаним є і вузький носок, він стискатиме пальці. Також фахівець радить звернути увагу на те, якими дорогами ходите, скільки часу перебуваєте на ногах і яке призначення взуття: для роботи чи відпочинку, повсякденне чи “на вихід”. Це дуже важливо, бо навіть хорошим, але невідповідним взуттям можна нашкодити ногам. Також потрібно оглянути взуття на предмет його якості. Кріплення підошви й основної частини взуття мають бути акуратно проклеєні, а всі шви – рівні.

А чи не підробка?

Перед тим, як приміряти взуття, необхідно звірити маркувальні дані на ньому. Кожна півпара має бути відповідним чином замаркована (внутрішня підкладка взуття та устілка) із зазначенням: товарного знака підприємства-виробника, номера моделі (артикула), розміру, повноти, дати виготовлення (місяць, рік). Невідповідне маркування може бути свідченням фальсифікату чи недобросовісного виробника.
На коробці повинна бути інформація про найменування підприємства-виробника, його адреса, номер моделі (артикул), розмір, повнота, колір, дата виготовлення. Також виробник може зазначити особливі позитивні характеристики взуття, інноваційність технологій.

Чек зберігати протягом гарантійного терміну

Слід пам’ятати ще одне правило – завжди зберігати документи, які підтверджують факт купівлі-продажу. Якщо продавець відмовляється надати чек, краще пошукати взуття деінде. Взуття належить до сезонних товарів, тому, якщо ви придбали взуття зимового асортименту влітку, то гарантійний термін буде відраховуватися з 15 листопада. В Україні такий термін становить 30 днів. Деякі виробники дають на свої вироби і до двох років гарантії – що більше, то краще. Адже, як зазначає експерт, деякі дефекти проявляються не одразу, а після певного часу експлуатації.

Якщо куплене взуття підвело, а гарантійний термін ще не закінчився, то споживач має право вимагати пропорційного зменшення ціни, безоплатного усунення недоліків; відшкодування витрат на їх усунення.

Ольга Хворостовська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7004 / 4.13MB / SQL:{query_count}