Розслідування загибелі Качинського триває

Польща отримала від російської сторони сім нових томів матеріалів слідства щодо авіакатастрофи під Смоленськом. У них, зокрема, міститься 52 протоколи розтинів тіл загиблих

Польща отримала від російської сторони сім нових томів матеріалів слідства щодо авіакатастрофи під Смоленськом. У них, зокрема, міститься 52 протоколи розтинів тіл загиблих. Про це повідомив в ефірі телеканалу TVN24 генеральний прокурор Польщі Анджей Серемет.
“Це дуже цінний матеріал. Є там і свідчення 40 свідків аварії. Уже сьогодні починають перекладати отримані документи”, – сказав Серемет. Генеральний прокурор Польщі спростував повідомлення деяких польських ЗМІ про те, що літак президента Польщі нібито був несправний і було виявлено витік пального, що могло бути причиною авіакатастрофи. “Можна стверджувати, що витоку пального не було”, – заявив він.

Нагадаємо, розшифровку бортових самописців президентського літака було завершено ще 19 травня. Фахівці категорично відкинули теракт, вибух або пожежу як одну з причин авіакатастрофи. А вже 1 червня стенограма записів “чорних скриньок” була оприлюднена на сайті МВС і адміністрації Польщі. Зі записів випливало, що екіпажу повідомили про неможливість посадки у Смоленську ще за 15 хвилин до падіння літака. Крім того, пілоти не реагували на сигнали системи раннього попередження про наближення до землі (системи TAWS).

Глава польської урядової комісії з розслідування причин падіння Ту-154, авіаційний експерт Едмунд Кліх заявив, що причиною трагедії стало більше десятка різних факторів. “Я думаю, причини слід шукати в цілому комплексі організаційних дій, навчанні екіпажу, підготовці до цього польоту, самому розвитку подій або порушенні процедур льотчиками, що діяли за принципом  “вдасться – не вдасться”, про що свідчать записи переговорів”, – пояснив Кліх. Цим Варшава взяла на себе всю відповідальність за загибель 10 квітня в авіакатастрофі під Смоленськом більшої частини керівництва Польщі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8514 / 4.07MB / SQL:{query_count}