Винищувачі в обмін на мораторій

Уряд Ізраїлю підписав контракт зі Сполученими Штатами на купівлю 20 винищувачів п’ятого покоління F-35 на 2,75 мільярда доларів.

Уряд Ізраїлю підписав контракт зі Сполученими Штатами на купівлю 20 винищувачів п’ятого покоління F-35 на 2,75 мільярда доларів.

Поставки розпочнуться 2015 року, останні літаки мають надійти на озброєння військово-повітряних сил Армії оборони Ізраїлю 2017 року.

Угода передбачає опцію на розширення замовлення та придбання 75 літаків. Значну частину коштів перерахують американським виробникам з військового ґранту, який виділяють Ізраїлю Сполучені Штати, а залишок Тель-Авів виплачуватиме протягом восьми років.

Як зазначають ізраїльські засоби масової інформації, Вашингтон погодився на явно невигідну для себе угоду в обмін на низку поступок зі сторони Ізраїлю в мирних переговорах з Палестиною. Зокрема, ізраїльська влада має продовжити мораторій на будівництво житла в поселеннях Юдеї та Самарії (Західний берег Йордану). Крім покупки літаків, Ізраїль має отримати й іншу військову допомогу, зокрема, системи протиракетної оборони і доступ до супутникових систем раннього попередження про можливі атаки.

F-35 “Lightning II” – малопомітний багатоцільовий винищувач-бомбардувальник, розробкою якого займається компанія “Lockheed Martin” за участі “Northrop Grumman” і “BAE Systems”. Літак розроблений у трьох варіантах – наземний винищувач, палубний винищувач і винищувач з укороченим зльотом і вертикальною посадкою. Польотні випробування F-35 розпочалися в грудні 2006 року. Разом зі США у проекті беруть участь ще вісім країн: Австралія, Британія, Данія, Канада, Нідерланди, Норвегія, Італія і Туреччина.

Нагадаємо, що у вересні США звернулися до Ізраїлю із закликом продовжити мораторій на будівництво єврейських поселень на палестинських територіях. За словами представника Державного департаменту США Філіпа Кроулі, американська позиція щодо цього питання не змінилася.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.4540 / 4.06MB / SQL:{query_count}