Поліція проти президента

Близько 50 осіб постраждали в Еквадорі в результаті безладів і акцій протесту громадян, які підтримують владу, із поліцейськими, які вдалися до страйку

Близько 50 осіб постраждали в Еквадорі в результаті безладів і акцій протесту громадян, які підтримують владу, із поліцейськими, які вдалися до страйку. Такі дані наводить інформаційне аґентство Agence France-Presse з посиланням на Червоний хрест.

Буча зчинилася у четвер, коли сотні поліцейських і військових вийшли на вулиці еквадорської столиці Кіто, протестуючи проти прийнятого закону, що урізує державні витрати, зокрема на зарплати людям у погонах, й вимагаючи збереження колишніх ставок заробітної плати.

Бунтівникам вдалося на деякий час захопити аеропорт Кіто, а також будинок парламенту. Незабаром безлади поширилися і на найбільші міста країни: Гуаякіль і Куенка. Як повідомили агентству EFE на місцевих телеканалах, поліцейські також спробували перервати роботу двох станцій, що висвітлюють події в країні.

Дісталося й президенту Еквадору. Рафаеля Корреа побили під час спроби особисто втихомирити протестантів, а коли побитого президента привезли до шпиталю, то медичний заклад оточили розлючені поліцейські-протестанти. Президент урешті вирвався з облоги, причому за допомогою лояльних до влади спецпідрозділів поліції, які ще й застрелили двох колег-протестантів.

Щойно опинившись на волі, президент Еквадору відразу заявив, що розцінює протест як спробу державного перевороту, тому вводить у країні режим надзвичайного стану. Президент заявив, що не має наміру вести будь-які переговори з протестантами, доки не припиниться насильство на вулицях.

Першим серед соратників президента не витримав глава національної поліції генерал Фредді Мартінес, який подав у відставку, повідомляє інформаційне агентство Agence France-Presse. Ситуація в країні залишається вкрай не стабільною. У деяких населених пунктах уже почалося мародерство, відзначає Reuters.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6907 / 4.07MB / SQL:{query_count}