Вірастюк одягне “пісяючого хлопчика”

Європейська асоціація українців одягне в український національний костюм символ Брюсселя (Бельгія) – фонтан “пісяючий хлопчик” (Manneken Pis) у День незалежності України – 24 серпня

Європейська асоціація українців одягне в український національний костюм символ Брюсселя (Бельгія) – фонтан “пісяючий хлопчик” (Manneken Pis) у День незалежності України – 24 серпня. Про це на прес-конференції повідомив президент асоціації Олексій Толкачов. Скульптуру хлопчика одягнуть у костюм українського козачка, реконструйований за зразками козацького одягу XVII – XVIII століть. Одягатиме “хлопчика” спортсмен Василь Вірастюк. Мета акції – привернути увагу європейців до туристичного потенціалу України.

“У день святкування української незалежності на площі біля фонтану в Брюсселі зберуться 10 – 15 тис. туристів, ми роздамо їм флаєри, в яких розповімо про туристичний потенціал України і запросимо їх відвідати нашу країну”, – сказав О. Толкачов.

При цьому він додав, що Україну в світових засобах масової інформації часто згадують у негативному контексті, й мета святкування – додати до іміджу України позитивної риси.

Президент асоціації розповів журналістам, що на 20-річчя української незалежності в 2011 році асоціація планує подарувати мерії Брюсселя ще один костюм для цієї скульптури – цього разу присвячений епосі Київської Русі.

Толкачов повідомив, що День незалежності України святкуватимуть у Брюсселі 24 серпня протягом усього дня, і крім одягання фонтанної скульптури в національний костюм, планується піша хода українців, народне гуляння біля фонтану і святкові збори українців у таверні.

Традиція вдягання “пісяючого хлопчика” бере початок з 1698 року, а костюми для пам’ятника дарували король Франції Людовик XV, президенти і прем’єр-міністри різних держав, видатні представники багатьох народів.

Зараз у “пісяючого хлопчика” є понад 800 різних костюмів, вони зберігаються в муніципальному музеї Брюсселя.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4266 / 3.97MB / SQL:{query_count}