Останній фестиваль

19 жертв та понад 340 травмованих любителів клубної музики – такими є сумні підсумки щорічного фестивалю техномузики “Love parade”, що цьогоріч відбувався у німецькому Дуйсбурзі

19 жертв та понад 340 травмованих любителів клубної музики – такими є сумні підсумки щорічного фестивалю техномузики “Love parade”, що цьогоріч відбувався у німецькому Дуйсбурзі. Канцлер країни Ангела Меркель уже виступила з вимогою ретельно розслідувати причини суботньої трагедії. За попереднім з’ясуванням причин масової штовханини, паніка виникла після того, як місцеві полісмени, побоюючись, що обгороджене для проведення фестивалю місце буде замалим, на годину перекрили тунельний вхід на площу. За однією з версій, саме після цього й виникла паніка й останні ряди почали протискатися до входу. За іншою ж версією, толокнеча почалась після того, як вхід на майданчик відкрили. За повідомленням “Deutsche welle”, поки ззовні працювали авто “швидкої допомоги”, всередині ще близько 6 годин не вимикали музику, аби не спровокувати нову паніку. Однак вісті про трагедію поширювалися через мобільний зв’язок. Російська редакція “Радіо Свобода” із посиланням на очевидців трагедії, передає, що на площі було надміру багато обгороджень, при цьому саме місце є надто малим для такої кількості відвідувачів. За оцінками організаторів, на фестиваль приїхало близько 1,5 мільйона меломанів, для охорони заходу долучили 1200 полісменів. До речі, місцеве населення Дуйсбурга – лише 500 тисяч людей. У неділю організатори фестивалю, що відбувався щорічно з 1989 року, заявили про те, що це був останній фестиваль: “Love parade” завжди був мирним святом. Однак після учорашнього дня це свято назавжди затьмарене. Із поваги до жертв, їх сімей та друзів ми ніколи більше не проводитимемо цей захід. В історії “Love parade” поставлено крапку”, – заявив організатор фестивалю Рейнер Шаллер.

Наразі прокуратура Німеччини відкрила кримінальну справу за фактом ненавмисного вбивства. За повідомленнями тамтешніх ЗМІ, організатори порушили чимало заходів безпеки. Зокрема, “Spigel online” повідомляє, що у дозволі місцевої влади щодо проведення фестивалю йдеться про граничну кількість відвідувачів у 250 тисяч осіб.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.3316 / 4.08MB / SQL:{query_count}