Борислав вже не сміється

Незабаром Трускавець може залишитися без полігону для вивозу сміття

Незабаром Трускавець може залишитися без полігону для вивозу сміття

У Бориславі незабаром планують побудувати перший в області сміттєпереробний завод, куди потраплятимуть відходи з усієї Дрогобиччини. Однак з такою перспективою не погоджуються мешканці міста. Уже зараз громада активно збирає підписи проти будівництва полігону для утилізації сміття та сміттєпереробного заводу. Таким чином бориславці намагаються вплинути на міських депутатів, які мають намір передати в оренду 8 гектарів території для розташування запланованих об’єктів. Сміттєва компанія, що обслуговує район, заскочена новиною про спротив населення і переконана – всі емоції безпідставно живить одна з політичних сил.

– Ми працюємо у Бориславі з 2009 року, але до цього не виникало жодних конфліктів. Ще від початку своєї роботи ми панували працювати  на увесь Дрогобицький район, оскільки тільки тоді ми матимемо з цього прибутки, – розповідає “Пошті” Олександр Василянський, директор ТзОВ “Ком-Еко – Львів”. – Сміття на заводі розділятимуть на папір, метал, скло, пластик, а потім перероблятимуть. Решту пресуватимуть у блоки, що дозволить у шість разів зменшувати площу, яку займатиме сміття на полігоні.

“Ком-Еко – Борислав” планувало отримати в оренду на десять років земельну ділянку площею 5 гектарів для обслуговування нового сміттєзвалища. Ще три гектари мали дати під будівництво сміттєпереробного заводу, потужність переробки сміття якого становитиме 75 тисяч тонн сміття на рік. Вартість будівництва – 7,5 мільйона євро. Щодо зауваг місцевих мешканців, то фірма не розуміє їхнього сенсу. Компанія не спалюватиме сміття, а тільки розділятиме та пресуватиме його. Однак мешканців Борислава такі обіцянки не переконали.

Олії у вогонь підлила заява про домовленість мера Трускавця з компанією про вивіз сміття до бориславського полігону. Щоправда, пообіцявши мешканцям Трускавця забрати їхній непотріб до сусіднього міста, сміттярі забули про це повідомити бориславців. У Трускавці запевняють, що про жоден конфлікт не йдеться, фірма дійсно обслуговує їхню територію, але не через підкилимні домовленості, а через низький тариф. Попередньо трускавчанам сплачували 68 гривень за кубічний метр сміття, нині близько 35. Як пояснив “Пошті” Віктор Марченко, заступник міського голови Трускавця, раніше вони вивозили сміття на полігон у Стрию. Однак зараз ці домовленості скасовано. Тож куди Трускавець вивозитиме відходи, якщо Борислав відмовиться приймати у себе сміття, не відомо.

У Бориславі ж налаштовані радикально і запевняють, що слухання щодо виділення землі під сміттєвий полігон та завод, заплановане на понеділок, поставить крапку у сміттєвій дискусії. Тамтешні чиновники вже переконані, що рішення про передачу в оренду території не підпишуть.

– Ресурси нашого сміттєзвалища замалі, аби сюди звозили сміття з усього району, територія вичерпується, – коментує “Пошті” Геннадій Корконіжко, заступник міського голови Борислава. – Без нашої згоди фірма “Ком-Еко – Борислав” та Трускавецька міська рада, а, точніше, їхнє комунальне підприємство “Наше місто”, підписали договір про те, що сміття вивозитимуть до нашого сміттєзвалища. Вочевидь, мерія Трускавця не здогадувалася, що остаточних домовленостей про це не було, відтак потрапила в незручну ситуацію. До того ж міський голова Трускавця зробив собі вдалу піар-кампанію на зниженні тарифу на вивіз сміття. Нині ж всі стріли летять у наш бік, мовляв, ми роздуваємо проблему. Але, думаю, що кожне місто не хоче бачити біля себе переповнену сміттярку з усіма її недоліками: загорання, запах і так далі... 

У мерії Борислава зауважують, що були задоволені роботою фірми, поки ті не почали домовлятися про ввезення до них сміття з іншими містами за їхньою спиною. Тепер від послуг компанії хочуть відмовитися. Тоді ж у Трускавці виникнуть труднощі з тим, куди вивозити своє сміття. Ймовірно місту доведеться повернутися до вищого тарифу, але чи погодяться місцеві повертатися до старої ціни після мерської реклами?

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.1156 / 4.1MB / SQL:{query_count}