Назад у Європу

Минулий четвер став точкою для повернення Грузії у євроорбіту

Минулий четвер став точкою для повернення Грузії у євроорбіту. Цього дня представники правлячої влади та опозиції зустрілися із главою МЗС Франції Бернаром Кушнером та “міністром” зов­нішніх справ Євросоюзу Кетрін Ештон. Від Кушнера чекали офіційних пояснень, чому Росія досі не виконує підписану після серпневої війни мирну угоду. Тим паче, що саме президент Франції тоді став ініціатором-посередником врегулювання конфлікту. Кушнер порадив набратися терпіння і розпочати переговори із Росією у будь-якому зручному для Грузії форматі. Однак за словами Саакашвілі вгадувались натяки на бажання колективного протистояння північному сусідові. Глава Грузії повідомив, що шість країн-учасників програми “Східне партнерство” (Грузія, Україна, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Білорусь – “Пошта”) можуть створити “спільну платформу”, яка допомогла б не лише результативніше інтегруватися до ЄС, а й краще протистояти “тиску та шантажу” Москви, повідомляє Civil Georgia. Саакашвілі також повідомив, що Росія докладає чималих зусиль, аби зашкодити співпраці Грузії із сусідами. Однак, продовжив президент, “ці відносини останнім часом  набувають конкретного та відчутного характеру”.Зважаючи на політику Москви щодо Білорусії (газові та молочні війни) та Молдови (ембарго на ввіз вина із цієї країни), а також на результати та перебіг останнього “напівсаміту” країн СНД, слова Саакашвілі вигідно почути багатьом екс-республікам СРСР.

У цей же день вперше Грузію відвідала єврокомісар із зовнішньої політики Кетрін Ештон. “Я прибула, аби розпочати переговори щодо асоційованої угоди із ЄС”, – заявила вона під час спільної прес-конференції із грузинським президентом. Сам Саакашвілі повідомив, що цього дня відбувся перший раунд переговорів про створення нової угоди, згодом мають намір перейти на безвізовий режим та створити зону вільної торгівлі із ЄС. “Ми втратили чимало часу і зараз намагаємося його повернути. Не Грузія йде в Європу, Грузія є в Європі, а тепер вона повертається до європейських інститутів. Головним напрямом трансформації, модернізації, реформ та побудови нашої державності є створення європейської держави, яка буде першою в історії Кавказу”, – промовив Саакашвілі.

Окрім Грузії, Євросоюз розпочинає переговори щодо асоційованого членства із Азербайджаном та Вір­менією, продовжує – із Україною та Молдовою.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2693 / 4.08MB / SQL:{query_count}