Рентген на кордоні

На пункті пропуску “Порубне – Сирет” українсько-румунського кордону в неділю утворилася автомобільна черга

На пункті пропуску “Порубне – Сирет” українсько-румунського кордону в неділю утворилася автомобільна черга. Скупчення близько 160 вантажівок зумовлене рішенням румунських митників стовідсотково перевіряти вантажні транспортні засоби за допомогою рентгенобладнання “Rapiskan”.

Окрім згаданих 160 машин, які очікують на кордоні, ще 40 перебувають на території пункту пропуску.

Про це заявив голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв, повідомили в прес-службі Чернівецької ОДА.

За інформацією румунських митних служб, фактів затримання значних партій контрабандних товарів після перетину кордону ними не зафіксовано. Фактична пропускна добова спроможність пропускного пункту 110 одиниць. Після введення з травня цього року обов’язкового сканування проїжджає лише 60 авто, хоча українські митники і прикордонники готові забезпечити огляд удвічі більшої кількості вантажівок. Люди стверджують, що стоять тут безрезультатно по п’ять-шість діб.

“Якщо вантажні перевізники вже по кілька днів днюють і ночують у черзі, то вони будуть шукати інші пункти пропуску. Від цього втрачає і українська, і румунська сторона. Якщо для перевірки наявного потоку вантажівок не вистачає однієї рентгенустановки, то нехай поставлять дві, три, п’ять – стільки, скільки необхідно. Сьогодні водії стали заручниками незрозумілої позиції Румунії”, – заявив Папієв.

За словами голови обл­держадміністрації, у прикордонній зоні налагоджено постійне чергування медичних бригад, правоохоронців, забезпечення питною водою. Враховуючи, що ускладнення ситуації з пропуском транспортних засобів через українсько-румунський державний кордон сталося з причин незалежних від дій посадових осіб української сторони, Папієв звернувся до МЗС України з проханням звернутися дипломатичними каналами до румунської сторони вжити термінових заходів для забезпечення безперебійного пропуску транспортних засобів через спільний кордон та оперативного проведення їх митного контролю й оформлення.

На ранок 12 липня ситуація на пункті пропуску залишалася майже без змін. В очікувані перетину кордону скупчилося вже близько 150 автомобілів. За ніч кордон перетнуло 35 вантажівок.

Надія Іваськевич
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4605 / 3.97MB / SQL:{query_count}