Як увічливо позбутися гостей

Бувають запрошення, до яких вас змушує ввічливість, і тоді вам доводиться терпіти і обслуговувати ненависних вам осіб.

На телебаченні не бракує передач, у яких детально пояснюють, як догодити гостям. Але, на жаль, ніхто і ніколи не розкаже вам, як позбутися небажаних гостей. Ясна річ, що гості – це прекрасно. Але бувають запрошення, до яких вас змушує ввічливість, і тоді вам доводиться терпіти і обслуговувати ненависних вам осіб. Скажімо, неприємну дружину вашого брата чи знайомого, який не зрозумів, що запрошення було лише даниною ввічливості. У такій компанії важливо забезпечити гостям незабутній вечір. При цьому мається на увазі спроба зробити все можливе, щоб якнайшвидше спровадити зануд додому, і для цього існують делікатніші методи, аніж просто виставити когось за двері.

Меню

Найприємніший момент складання меню – це те, що ви можете назавжди відбити у ваших гостей охоту приходити, але при цьому показати себе гурманом і надзвичайно уважним господарем (господинею). Для цього достатньо сервірувати на стіл самі лише делікатеси, які далеко не кожному до вподоби: наприклад, салат із козячим сиром, запечені під сиром креветки, суші з вугра. Навіть із грибами та паштетами можна досягнути немало. А якщо гість не любить устриць, то таке запрошення – чудова нагода голосно подивуватися з цього, адже відомо, що діти на Атлантичному узбережжі нічого іншого не їдять.

А якщо ви самі гурман, або ж ощадлива людина, і вважаєте делікатеси недостойним методом для позбування непроханих гостей, то, ясна річ, існують, інші методи понервувати їх: додайте у їжу якомога більше сильних приправ, коріандру, часнику, чилі. Або ж оберіть дуже здорове і легке меню. Це означає, що ви не подаєте ніяких соусів і готуєте все у суворій відповідності до методики роздільного харчування.
У цьому випадку, ясна річ, у жодному разі не слід подавати до столу хліба. Офіційна причина: нездорові вуглеводи. Неофіційна: не вистачало ще, щоб ці зануди наїлися досита. А вино, якщо ви взагалі вирішите поставити на стіл алкоголь, розливається вкрай ощадливо. Найкраще буде, якщо ви поставите на стіл одну-єдину пляшку і підсунете її до себе так, щоб ніхто більше не зміг дотягнутися. Імовірно, що коли гостеві доведеться робити вибір між тим, щоб утретє просити долити собі до склянки і тим, щоб піти додому, він обере друге.

Опіка над гостями

Це класичний, але дуже ефективний метод, який слід застосовувати на самому початку вечора: змушуйте своїх гостей роззуватися. Ви побачите, що сукня Клаудії без її стильних чобіт відразу втрачає вигляд, а холодні ступні спонукають скоротити вечір. Якщо ви добре підготувалися, то ваш волохатий білий собака або інша пухнаста тварина цілий вечір буде тертися об гостей.

Пристойні люди після контакту з домашніми тваринами повинні помити руки. І будьте певні – вони обов'язково поцікавляться вмістом вашої шафки у ванні. Тож питанням увіч­ливості є запропонувати і там розвагу. Наприклад, наклеїти на полиці папірець із написом: “Привіт, Олю!” Жорстокіший варіант – виставити на видне місце крем від грибка або інший настільки ж малоапетитний медикамент.

Для вдалого вечора дуже важливо створити затишну атмосферу. Спершу пропонуємо вам поставити біля кухонного столу дерев'яні лави без спинок. А якщо гості таки вирішать не вступатися завчасу, то запропонуйте їм перейти до вітальні, там налийте, не питаючи, червоне вино або каву, посадіть на білосніжний диван і між іншим зауважте, як прикро, що такі дорогі меблі неможливо віддати у хімчистку.

Розваги

Гостей треба розважати, і що більше зайняті чимось ваші гості, то менше зусиль доведеться докладати вам. І тут скористайтеся тим самим правилом: приготуйте вашим гостям якомога неприємніший вечір, але при цьому робіть вигляд, ніби ви довго думали над тим, як би найкраще все організувати. Діти (свої і сусідські) надаються до цього ідеально. Обов'язково знайдеться якийсь сусідський хлопчик, який щойно почав учитися грати на скрипці, або дівчинка, нещодавно прийнята до балетної школи. З біди можете і самі побавитися у доморощеного Карлоса Сантану. Головне – якомога менше задіювати гостей, і тоді вони обов'язково почуватимуться некомфортно.

Демонструвати слайди увесь вечір – це надто очевидно. Можна, скажімо, спершу довго розповідати про свій улюблений телесеріал, а потім для наочності показати одну з серій на DVD. Це займе щонайменше півгодини. А що нікого особливо не вставляє серіал “Обручка”, не повинно вас дратувати. Найкраще пояснення: у серіалі спершу слід втягнутися у сюжет.

Інша можливість: запросіть ваших гостей на вечір вручення “Оскара” або на фінал “Україна шукає таланти” і категорично відмовтеся вмикати телевізор. Ясна річ, залежно від того, наскільки ваші гості розкуті, ви можете примусити їх і зіграти в покер на роздягання. Але при цьому слід бути обережними, бо здебільшого насамперед прагнуть демонструвати стриптиз найбільші зануди.

Труднощі

Важливий і ще не згаданий у цьому тексті аспект: як уникнути запрошення-реваншу від обридлих гостей, які можуть, попри всі свої недоліки, виявитися ввічливими? Спосіб на це є достатньо виснажливий, але ефективний – перетворіть свій прийом у надзвичайно складну і формалізовану церемонію. Надішліть запрошення на дорогому папері за три місяці наперед. А щойно ваші гості переступлять поріг, починайте детальну розповідь про те, яке неймовірне задоволення ви отримуєте від того, щоб планувати такий вечір заздалегідь, власноручно пекти торт, замовляти живі квіти у дизайнера і вишукувати колекційне вино. Подаруйте гостям дорогу керамічну вазу ручної роботи зі спеціально вписаною монограмою ваших гостей і привезіть та відвезіть їх додому особисто на власній машині. А якщо при цьому ви вберете вечірню сукню/смокінг, то ваші гості, прийшовши у джинсах, почуватимуться саме так, як потрібно.

Олеся Кумко

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.6023 / 4.12MB / SQL:{query_count}