У рідному місті Станіслава Людкевича з’явилася вулиця його імені

Видатний український композитор і вчений Станіслав Людкевич не міг би сьогодні поскаржитися на недостатню увагу до своєї спадщини.

Видатний український композитор і вчений Станіслав Людкевич не міг би сьогодні поскаржитися на недостатню увагу до своєї спадщини.

 
Його пам’ять вшановують в Україні і численними концертами, і компакт-дисками із записами творів, і виданнями нот та музикознавчих праць, і докладною монографією про життя і творчість, написаною Зіновією Штундер. Проте одна, яка історично належить видатному митцеві, відзнака надто довго його оминала: в рідному місті композитора, Ярославі, що на території сучасної Польщі, не було жодної пам’ятки, яка б нагадувала про те, що саме в цьому старовинному мальовничому містечку народився великий артист.

Після багатолітніх зусиль української громади в Польщі, а передусім – у самому Ярославі, звернень і листів офіційних осіб, відомих музикантів з України рада міста постановила перейменувати вулицю Татарську на вулицю Людкевича. Ця вулиця символічно веде від греко-католицької церкви до римо-католицького колегіуму, таким чином з’єднуючи дві основні національні громади, які віками жили на цій землі.
 
Урочисте освячення і перерізання стрічки з нагоди перейменування вулиці відбулося днями за участі офіційних осіб: міського голови Ярослава Анджея Вичавського та радників міста, українського консула в Польщі Сергія Деризи, голови Товариства українців у Польщі Петра Тими, голів міських осередків Товариства українців – Марії Туцької та Володимира Божика та парохів греко-католицької і римо-католицької церков Ярослава. А потім у чудово відновленому залі старовинної ренесансної ратуші відбувся концерт вокальної музики Станіслава Людкевича, підготований активною діячкою української культури в Польщі, др. Ольгою Попович та керованим нею вокальним ансамблем “Намисто”. Бургомістр Ярослава Анджей Вичавський у вітальному слові навіть пообіцяв докласти зусиль до того, щоби уже наступного року організувати в Ярославі фестиваль музики Станіслава Людкевича.
 
Ярослав – Львів
Любов Кияновська

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4239 / 3.97MB / SQL:{query_count}