З-за кордону про Україну

Ситуація із дотриманням прав людини в Україні залишається невтішною. Такого висновку дійшли американські правозахисники з організації "Human Rights Watch".

Ситуація із дотриманням прав людини в Україні залишається невтішною. Такого висновку дійшли американські правозахисники з організації "Human Rights Watch". На їх думку, головними проблемами в Україні залишаються ворожість до шукачів притулку, напади на представників національних меншин і неспроможність влади дати раду з епідемією ВІЛ/СНІДу, передає "Радіо "Свобода". Минулорічний звіт до цього переліку включав ще й дискримінацію жінок під час найму на роботу, однак, підсумовуючи дотримання прав людини у 2009 році, експерти вочевидь дійшли висновку, що з такою практикою уже покінчено. Серед позитивних зрушень називають і те, що правоохоронці почали краще дотримуватись процедурних вимог і належно ставитися до затриманих із психічними проблемами. Проте свавільні затримання, тортури ув'язнених та хабарництво ще потребують остаточного вирішення. Окрім цього, у "Human Rights Watch" радять запровадити чіткішу юридичну відповідальність за скоєння злочинів на расовому ґрунті й полегшити доступ до правосуддя жертвам таких правопорушень. Також правозахисники побоюються, що проект закону про захист суспільної моралі може стати приводом для порушення кримінальних справ проти журналістів, оскільки поняття "суспільна мораль" може трактуватися досить широко і суб'єктивно.

Не дуже втішним для України є й укладений "Нeritage Foundation" і "The Wall Street Journal" рейтинг економічних свобод. На основі аналізу десятьох показників (серед яких фіскальна, інвестиційна, свобода від корупції) Україна посіла 162ге місце. До прикладу, Румунії відвели 63тю позицію, Польщі - 71шу, Росія перебуває на 143му місці, а Білорусь - на 150му. Усього у переліку 179 позицій. Серед країн Європи ми, як і торік, перебуваємо на 43му місці, тобто останньому. Проте минулого року в загальному рейтингу ми займали позицію, вищу від теперішньої на 10 сходинок. Серед найбільших проблем України аналітики назвали корупцію, слабкість і недорозвиненість фінансової системи, а також бюрократичні перепони. Однак відзначили експерти й позитивні кроки, зокрема, удосконалення податкових норм і вступ до СОТ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1813 / 4.08MB / SQL:{query_count}