Зерно не подешевшає

Цього року на Львівщині обіцяють пізній, але щедрий урожай зернових. За словами Михайла Кожушка, начальника Головного управління агропромислового розвитку ЛОДА, цього року  жнива розпочнуться на тиждень-півтора  пізніше, ніж завжди, однак  зібрати зернових збираються на 100 тисяч тонн більше, ніж минулого року

Цього року на Львівщині обіцяють пізній, але щедрий урожай зернових. За словами Михайла Кожушка, начальника Головного управління агропромислового розвитку ЛОДА, цього року  жнива розпочнуться на тиждень-півтора  пізніше, ніж завжди, однак  зібрати зернових збираються на 100 тисяч тонн більше, ніж минулого року. Загалом в Україні врожай має перевищити позначку 50 млн тонн зерна.  Незважаючи на це, очі­кувати зменшення цін на зерно не варто через неврожай в головних "хлібних" країнах: Австралії, Аргентині, Парагваї.

- Я закликаю приватні підприємства не поспішати продавати зерно, ціна на нього, як це розказують посередники, падати не буде. Такого не буде, бо цього року Україна не обмежуватиме експорт. Ос­кільки на світовому ринку  прогнозують 3-4 % дефіцит у зерна, - зазначив пан Кожушко. За його інформацією, пшениця третього класу продаватиметься у межах 1400-1600 грн за тонну,  тоді як зараз мінімальна закупівельна ціна  встановлена Кабінетом Міністрів України на рівні 1 тис. 251 грн.

Незважаючи на те, що ціна на  хліб не знижуватиметься, зростати вона теж не має. Для цього уряд постановив виділити додатково ще 1 мільярд гривень до закладених 600 мільйонів гривень на формування Державного резерву зерна. Однак ці зміни відбудуться лише  після прийняття змін до Держбюджету.  Львівщина має сформувати регіональний резерв  105 тис. тонн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6821 / 4.08MB / SQL:{query_count}