Шляхом до об’єднання

У Львові завершився ІІ Екуменічний тиждень соціальної відповідальності

У Львові завершився ІІ Екуменічний тиждень соціальної відповідальності

Очевидно, Бог не даремно створив лише Адама. Те, що Він подарував йому Єву, було чітко передбачено в Його планах для усього людства. Адже покликання Єви - не лише у функції продовження роду. Вона була народженою не тільки розділити самотність чоловіка, але й підтримувати його та допомагати у всьому. Бог навчив нас дбати один про одного ще тоді, на самих початках. І вже тоді вчив відповідати за свої вчинки та дії.

Саме у такому ракурсі нагадування про те, що Бог створив нас один для одного, пройшов ІІ Екуменічний соціальний тиждень - з 5 жовтня до 11 жовтня. Його цьогорічна тема "Соціальна відповідальність"змусила учасників та організаторів на тиждень забути про себе і почати думати про тих, хто насправді потребує уваги.

Перші два дні тижня були присвячені пошуку зцілення ран минулого. На думку єпископського візитатора Німецької євангелістськолютеранської церкви України Уланда Шпалінгера, "примирення між людьми - це велике завдання християн". Крім того, він вважає, що втіхою на шляху до всесвітнього примирення є не стільки визнання колективної провини окремими групами чи державами, а радше розуміння колективної відповідальності за процес подолання розбіжностей.

Іншою ключовою темою тижня стали репресії підпільної УГКЦ, а також - дорога до екуменізму.

На думку частини учасників, Україна, в контексті екуменічного руху, є країною стереотипів, яких не позбавлені також і греко­католики. З доповіддю про стереотипи УГКЦ щодо інших конфесій виступив о. Михайло Димид, доктор канонічного права, виокремивши усі ті стереотипні моменти, якими наповнюють голови молодих греко­католиків, породжуючи таким чином упередження стосовно інших конфесій.

Друга половина соціального тижня була присвячена тим, хто опинився поза соціумом. Зокрема, було представлено три іноземні організації, котрі готові підтримувати українські соціальні: "Комунікатес", "Церква у дії"(Нідерланди), та "Реновабіс"(Німеччина).

В останній день тижня було вперше у Львові організовано зустріч у форматі Тезе. У цей День довіри молодь, з піснею і молитвою разом відвідала ті храми і місця, куди сам хтось із них навряд би зайшов. До прикладу, храм святого Георгія Української православної церкви Московського патріархату.

...Цей день, та й взагалі увесь екуменічний соціальний тиждень переніс нас в абсолютно інший світ. У цьому світі можна заходити в будьякий храм і просто молитися, можна більше не відповідати на питання "до якої церкви ти належиш?", бо Бог один і Він цінує тебе, яким би ти не був.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3383 / 3.98MB / SQL:{query_count}