Письменники навчають ще й читати

Дитячі оповідки у виконанні авторів сподобалися мешканцям сиротинців

Дитячі оповідки у виконанні авторів сподобалися мешканцям сиротинців 

grani-t.com.ua
sadik.jpg

Письменниця Марина Павленко прочитала дітям казки

Співпраця львівської молодіжної християнської організації "Витанія" та київського видавництва "Грані-Т" виявилася плідною. Їхній спільний проект, який стартував у квітні цього року, подарував сиротам з трьох  дитячих будинків Львівщини не лише цікаві книжки, а й безліч позитивних вражень.

У межах цієї благочинної акції українські письменники, які пишуть літературу для дітей, відвідали сиротинці, де зачитали маленьким слухачам свої твори, поспілкувалися з дітьми про життєві цінності та довідалися про їхні літературні вподобання. Відтак організатори проекту подарували кожній дитині книжку з різних серій видавництва "Грані-Т" та по­обіцяли ще раз завітати до  дитячого закладу. Діти також не залишилися осторонь цієї зустрічі, вони підготували письменникам святкову програму з народними танцями, співами і декламуванням віршів.

Серед письменників, які долучилися до акції, були Андрій Кокотюха, Іван Андрусяк, Марина Павленко та Наталка Сняданко. Поки що пощастило дітям з трьох сиротинців. Подарунки від письменників отримали сироти з дитячого будинку в Бірках, якими опікуються сестри згромадження "Мілес Єзу", з сиротинців "Оранта" в Дрогобичі та "Родинний дім Покрови" у Львові.

Благодійний проект, за словами голови МХО "Витанія" Тараса Яценка, визрів після численних поїздок членів його організації різними сиротинцями України. Виявилось, що до них спонсори навідуються часто, але дарують телевізори, пральні машини чи музичні центри, однак у більшості з них навіть немає бібліотек. "Всі говорять про інтелектуальний розвиток, про майбутні покоління, а його не буде, якщо дітей не привчити до книжки. Той-таки телевізор дітям показують, зазвичай, лише тоді, коли приїжджають спонсори. А книжка - це така річ, якою дитина може користуватися тоді, коли захоче", - сказав Тарас Яценко.

Цей проект лише набирає обертів. У планах організаторів відвідати сиротинці не лише Львівщини, а й інших областей, і зробити цю акцію всеукраїнською. "Із цієї акції, - запевнив голова "Витанії", - розпочався довготривалий проект київського видавництва "Грані-Т" та нашої організації, у рамках якого відомі українські письменники, що пишуть для дітей, щомісяця відвідуватимуть сиротинці та інтернати Львівщини, спілкуватимуться з дітьми та даруватимуть їм свої книжки. Приїжджатимуть як дуже відомі, вже "розкручені" письменники, так і молоді, менш відомі, але не менш талановиті".

Уже з вересня організатори акції планують залучити до співпраці ще більше видавництв, громадських організацій, а також спонсорів. Планується  поповнити фонди бібліотек сиротинців та створити їх у тих дитячих будинках, де їх взагалі немає. А таких в Україні, за словами організаторів, є ще дуже багато.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9822 / 4.08MB / SQL:{query_count}