Повернути у класи

Триває профілактичний захід "Урок". А щоб запобігти правопорушенням у школах, за батьківські гроші активно запроваджують систему охорони

Триває профілактичний захід "Урок". А щоб запобігти правопорушенням у школах, за батьківські гроші активно запроваджують систему охорони

Від початку нового навчального року в освітніх закладах України, зокрема Львівщини, триває всеукраїнський профілактичний захід "Урок". Як повідомив учора "Пошту" Володимир Лис, начальник служби у справах неповнолітніх Львівської обл­держадміністрації, головна його мета - виявлення учнів, які не приступили до занять, вивчення причин, чому так сталося, а також подальше максимальне їхнє повернення до навчального процесу. "Цей профілактичний захід відбувається щороку з 2003го. Цього року маємо набагато кращу ситуацію, аніж у попередні роки. Далася взнаки й профілактична робота. Орієнтовно близько 200 дітей Львівщини ще так і не розпочали навчання у школах", - зазначає пан Лис.

За його словами, є різні причини, чому дітвора не пішла з 1 вересня до школи. "Ще років зо два тому мали в регіоні побутову причину, коли до школи дитина не мала що взути чи не було канцелярських приладь. На щастя, такого на Львівщині вже не маємо. Цьогоріч, як і в минулі роки, всю інформацію збирали ще з 20 серпня від сільських та селищних голів, чи бува немає загрози, що хтось із сільських дітей не піде до школи з побутової причини", - каже посадовець ОДА. Серед причин відсутності учнів у школі - ще не повернулися з відпочинку чи поїхали за кордон до батьків і там залишилися. Є у цьому списку і так звані "бігуни", які щороку втікають і не йдуть до школи. Традиційно таких у регіоні близько 50.

Як повідомила "Пошту" начальник кримінальної міліції у справах дітей міського  управління міліції Мар'яна Мавдрик, зазвичай у Львові до школи з 1 вересня не йдуть діти з неблагополучних сімей, які ані самі, ані їх батьки не цікавляться навчанням. Мовляв, для них канікули ще не завершилися. Буває, що про школу забувають і діти заробітчан. "До 10 вересня районні відділи освіти міста подадуть нам узагальнену інформацію, скільки юних городян і з яких причин не розпочали навчальний рік. Варто зазначити, що цього року більше дітей залучено до навчання, аніж торік", - каже пані Мавдрик. Одночасно правоохоронці проводять спільні рейди розважальними закладами та комп'ютерними клубами, де й можуть бути ці дітлахи.

На жаль, дитяча злочинність у Львові як була, так і є. Правоохоронці вкотре акцентують: діти стали безконтрольними, їх батьки через постійну зайнятість, заробляючи гроші, все менше часу та уваги їм приділяють. А їх чада вчиняють крадіжки, хуліганства, пограбування, зокрема мобільних телефонів. Поза тим, як каже Мар'яна Мавдрик, якихось резонансних випадків, на щастя, немає.

Щоб зменшити та запобігти правопорушенням у підлітковому віці, у школах Львова та області все активніше запроваджують систему охорони.

Але не за бюджетні гроші, а з батьківського гаманця. "У школах, де є розуміння та бажання дбати про безпеку учнів і порядок, а також належна профілактика, досить спо­кійно. Охорона шкіл - правильне рішення і вимога сьогодення. Потрібна вона чи ні, вирішують батьківські комітети. Так, у школах Галицького та Франківського районів міста охорона закриває приміщення під час навчання, щоб не було доступу сторонніх і щоб учні не втікали з уроків. Це дає свій позитивний ефект", - додає пані Мавдрик. Щоправда, є й випадки, коли батьки не задоволені роботою охоронців. В одній зі шкіл мав місце й прикрий випадок, коли охоронець не відчинив вчасно двері після закінчення уроків, натовп школярів вибив скло, й одного з хлопчаків було травмовано. Дитину довелося покласти до лікарні.

Суб'єктивний погляд

Ігор Рудницький,
директор львівської СШ №9:

- Охорона у нашій школі, де навчаються 469 учнів, здійснюється за батьківський кошт. Цю послугу з квітня 2009 року нам надає приватна детективноохоронна агенція. У скільки нам це обходиться? Це майже наполовину дешевше, аніж якби цю послугу надавала державна служба охорони. Охорона школи, яка розташована у центрі міста, є вимогою життя. Раніше чергували жінки­прибиральниці. Звісно, така робота вимагає присутності чоловіка, адже літня жінка не завжди собі може дати раду на такій ділянці. Скільки збирати на охорону школи, вирішує батьківський комітет у кожному класі. У перспективі - встановлення камер відеоспостереження на кожному поверсі школи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1399 / 4.12MB / SQL:{query_count}