Пізнати, щоб зберегти

У області запустили соціально-історичний фотопроєкт «Синагоги Львівщини»

На Західній Україні під загрозою опинився цілий історичний пласт – єврейські архітектурні пам’ятки. До Другої світової війни євреї становили значну частку населення, яке було практично повністю знищене внаслідок Голокосту. Нині про них нагадують руїни старих синагог і занедбані цвинтарі. Попри те, що десятки таких синагог є пам’ятками архітектури національного значення та зразками синагогального будівництва в цілому світі, більшість із них у аварійному, напівзруйнованому стані. Про це на своїй фейсбук-сторінці пише фотограф Сергій Хом’як, який реалізує цю ініціативу спільно з авторами проєкту «Ой вей: UA».
Автор проєкту хоче привернути увагу до цих будівель. На сторінці проєкту у фейсбуці вже з’явився перший допис про Велику бродівську синагогу, зведену в 1742 році. Вона розташована неподалік від площі Ринок, на сучасній вулиці Гончарська і має статус пам’ятки архітектури національного значення. Однак нині колишня Велика бродівська синагога перебуває в аварійному стані і далі руйнується.
Автор розповідає про її історію і зазначає: «Велика Бродівська синагога є однією з найвизначніших пам’яток юдейської сакральної архітектури Галичини та одним із найкращих та найбільших зразків синагогального будівництва в цілому світі, через що її цілковита руйнація неприпустима».
Фото Сергій Хом’як
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2428 / 3.96MB / SQL:{query_count}