Що почитати у Великий піст

Книжкові новинки, які допоможуть стати кращими, зрости у вірі, пізнати себе і ближнього

Наближається час Великого посту. Вже цієї неділі ми, перебуваючи на початку тривалої духовної мандрівки, яка знову приведе нас спершу до Страсного тижня, а відтак до торжества перемоги життя над смертю – до Світлого празника Воскресіння Христового, проситимемо прощення одне в одного, розмірковуватимемо над тим, у чому маємо стати кращими, що маємо виправити у своєму житті.
Церква вчить нас, що це не тільки час відмови від певних страв, це час застанови і зростання, час, щоб зупинитися і побачити, що ми маємо в собі змінити на краще, що нам заважає бути щасливими, зрозуміти причини своїх успіхів та невдач. Це також період, щоби більше часу приділити спілкуванню з Богом, навчитися чути його в буднях і в святах, в радісні моменти і в хвилини смутку. А ще це час покращити свої стосунки з ближніми, передусім із тими, з якими перебуваємо дуже близько, а тому часто ранимо одне одного, не завжди можемо зрозуміти і відчути, чим живе наше оточення. Однак ця дорога доволі довга, і на ній ми потребуємо провідників, потребуємо орієнтирів.
«Львівська Пошта» пропонує добірку книжкових новинок від видавництв «Свічадо» та «Місіонер», які допоможуть нам у цій дорозі особистого зростання.

«Щоденник на Великий піст»

«Свічадо»
Цей щоденник – це сім тижнів заглиблення в Євангеліє від Івана і пережиття Великого посту з користю не лише для фігури, а й для духа. В щоденнику на кожен день є певний євангельський уривок. Опісля треба відповісти на кілька запитань, які спонукають глибше замислитися над конкретною думкою щодо фрагмента. Ці 5-10 хвилин, приміром, вранці, можуть задати тон і настрій на весь день. А регулярність молитви і запису думок нададуть бажаного ритму великопісному періоду, тобто відчуття молитовного «корсета» цього особливого часу.

Крейґ Еванс, Том Райт
«Ісус. Останні дні: що насправді сталося»

«Свічадо»
Чи помер Ісус на хресті? Чи був Ісус похований? Чи є історичні підстави вважати, що Ісус воскрес? Ці питання нерідко ставлять християнам. Навіть самі християни іноді сумніваються у своїй вірі. Тому в цій книжці два всесвітньо відомі й авторитетні біблісти – Крейґ Еванс і Том Райт – відтворюють реальну картину суду, страти, поховання та воскресіння Ісуса з Назарета на противагу численним вигадкам і спекуляціям. Науковці дають відповіді на питання, як насправді розвивалися події в останні дні земного життя Ісуса і що стоїть за євангельськими розповідями про Його воскресіння.

Арчибальд Кронін
«Ключі Царства»

«Свічадо»
Цей роман є відповіддю на одвічне питання «Чи варто надавати перевагу добру і принциповості, якщо вони й так не цінуються ні в Церкві, ні в світі? Якщо лаври і блага все одно підхоплять лицемірні спритники?». Автор книжки Арчибальд Кронін відповідає на нього історією цілого життя головного героя – скромного і відданого шотландського священника Френсіса Чізгольма. Читач плакатиме і сміятиметься, сторінка за сторінкою закохуючись у нього. Ця книжка є світовим бестселером уже 80 років, і досі багато читачів кажуть, що почуваються кращими людьми, прочитавши її.

Джаред Кеннеді
«Ісус воскрес для мене»

«Свічадо»
Ця книжка для наймолодших читачів та їхніх батьків. Яскрава картонка з простими текстами і сучасними ілюстраціями допоможе батькам розповісти дітям про воскресіння Ісуса Христа і пояснити, чому Він помер за нас, але є сильнішим за смерть. Книжка чудово підходить для сімейних читань під час Великого посту. І тоді славний день Воскресіння в дитини асоціюватиметься не тільки із запашною паскою і кольоровими писанками, а й із основною християнською істиною.

Ґреґорі Попкек
«Боже, як жити зі складними людьми і не збожеволіти»

«Свічадо»
Іноді здається, що вони повсюди – люди, що твердо постановили собі зробити нас нещасними. Чоловік або дружина зводять з розуму, діти затіяли переворот, керівник на роботі знущається і, крім того, ще й сусіди…
Цей практичний посібник написав психотерапевт Ґреґорі Попкек, щоби допомогти нам навчитися давати собі раду зі складними людьми. Тут читач дізнається, як знайти душевний мир навіть у складних ситуаціях, а за допомоги методик, описаних у цій книзі, зможе встановлювати межі та покращувати стосунки з тими людьми, яких намагався оминати.

Ольга Вербенець
«Весна. Страви на чотири пори року» 

«Свічадо»
У цій книжці ви знайдете велику добірку страв із різних продуктів. Чого тільки варті 16 переписів салатів, серед яких є і пісні, і ті, які можна буде приготувати на Великдень. Родзинка в книзі – призабуті рецепти галицьких господинь, для прикладу, оселедець у сметані, картопляні кнедлики, а також шпецлі. Ольга Вербенець, авторка книжки, цікавиться кулінарією вже понад три десятиліття. Вела кулінарні програми на Львівському телебаченні та авторські рубрики в українській пресі.

Кард. Вальтер Каспер, Джордж Августин SAC
«Християни в час пандемії коронавірусу» 

«Місіонер»
2020 рік став викликом не лише для християн, він сколихнув ціле людство. Пандемія коронавірусу внесла у наше життя непевність і тривогу. Люди стали більше перейматися своїм життям, адже медики в багатьох випадках і різних проявах цієї складної інфекції не можуть надати ефективну допомогу. Водночас багато людей у страху перед хворобою почали боятися одне одного.
У цій книзі сучасні богослови на чолі з Папою Франциском дають відповіді на найгостріші питання сьогодення, які постають у кожного з нас у важкі часи пандемії чи в інші складні періоди, коли наша віра наражається на непрості випробування: як правильно трактувати волю Божу? Як відрізнити її від волі людської? Як витривати в любові до Бога та ближнього?

Фултон Дж. Шін
«Марія – перша любов світу»

«Місіонер»
Фултон Шін пропонує читачам цікаві роздуми про Марію, Матір Божу, Жінку, яка полюбила світ (людство) і яку світ полюбив як свою заступницю і небесну покровительку. Вона, убога та чиста дівчина з Назарета, досконало послушна Божій волі, прийняла досить важливу роль в історії спасіння – народила світові Спасителя і повернула світ до єдності з Творцем.
Марія – могутня заступниця учнів свого Сина. Під Його хрестом вона стала і нашою Матір’ю. Вона завжди поруч, коли ми в небезпеці гріха. Ця книга – нагода краще пізнати Її, прийняти її материнську опіку, любов і ласку.

Маргот Кессманн
«Матері Біблії»

«Місіонер»
У своїй книзі автор розповідає про 20 біблійних матерів, історії життя яких настільки актуальні, що ми знаходимо в них приклади для наслідування та різноманітні моделі життя. Це життєві шляхи, заплановані чи незаплановані, які мають власний перебіг як тоді, так і сьогодні. Це не завжди втішні, дружні, допоміжні історії! Біблія якраз не змальовує досконалого світу, а знає все про людину з усіма її можливостями та слабкостями. Мовиться про реалістичний образ людини і про віру в те, що ми теж у своїх невдачах можемо довіряти Богові.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4118 / 4.05MB / SQL:{query_count}