А ви були Чудотворцем? Варто спробувати

«Львівська Пошта» подає добірку благодійних акцій, які проводять у Львові до Миколая. Як, де і чим до них долучитися, щоб допомогти створити свято тим, що найбільше очікують дива

Разом ми можемо зробити дуже багато добрих справ. Об’єднавши свої зусилля, організаційні та фінансові можливості, ми спроможні створити справжнє диво, подарувати яскраве свято тим, що його потребують у нинішній непростий час.
Нагадаємо, що цього року з огляду на епідемічну ситуацію організатори відмовилися від проведення традиційної акції «Миколай про тебе не забуде», до якої долучалися тисячі львів’ян, і закликали бути уважнішими до тих, що поруч. Тож хто відчуває внутрішню потребу стати помічником Святого Миколая, може долучатися до інших, не таких масштабних акцій!
В минулому номері у статті «А ви були Чудотворцем? Варто спробувати» («Львівська Пошта», №92 (2309) за 18.11.2020 р.) ми вже писали про акції, в яких волонтери закликають небайдужих долучатися до добрих справ. Цього разу продовжуємо тему.

«Святий Миколай – дітям у потребі»

Ось уже 24 рік поспіль «Мальтійська служба допомоги» готується прийти до дітей, які перебувають у потребі. Акція так і називається «Святий Миколай – дітям у потребі». І якщо раніше було декілька сотень листів від дітей, то тепер їх кілька тисяч!
«Окрім дітей, які є в різних установах, нині ми допомагаємо дітям, які живуть у сім’ях, що переживають скруту. Вони, як і кожна дитина, мріють, що в ніч з 18 на 19 грудня до них завітає Чудотворець і принесе подарунки. Формат акції полягає у тому, що кожна дитина пише листа до Святого Миколая і отримує у відповідь персональний подарунок – те, про що вона мріяла цілий рік, а може, й довше, заради чого цілий рік намагалася стати кращою. Особливо в останні тижні діти стараються бути чемними, пишуть листи, які надходять до нас в офіс, а ми, своєю чергою, розповсюджуємо їх серед добрих людей, які хочуть подарувати дітям свято», – розповідає «Львівській Пошті» заступниця директора «Мальтійської служби допомоги» Марія Панчак.
Щоб долучитися, треба взяти листа від дитини і дізнатися, який саме подарунок вона хоче одержати. Також можна забезпечити дітей тими речами, які потрібні завжди. «За роки роботи ми сформували їхній перелік. Окрім традиційних солодощів, просимо приносити засоби гігієни, канцелярське приладдя, спортивний інвентар, книжки та ігри, які сприяють розвитку, якими дитина може бавитися з друзями. Завжди у потребі є білизна, шкарпетки, теплі колготи і одяг. Можна долучитися коштами, оскільки мета акції не тільки в тому, аби принести подарунок конкретній дитині, а за можливості вирішити більші нагальні потреби. Наприклад, торік ми купували засоби гігієни для дітей з інвалідністю – підгузки і пелюшки. Також забезпечуємо меблями, зокрема відповідними ліжками з матрацами, заклади інтернатного типу, а ще зручними та сучасними шкільними меблями», – веде далі Марія Панчак.
Цього року подарунки від «Мальтійської служби допомоги» отримають майже чотири тисячі дітей Львова та області, здебільшого з тих віддалених районів, куди Миколаєві дуже важко дістатися. Це, як правило, діти, яких виховують і які проживають у навчально-реабілітаційних центрах та школах, діти із сиротинців, малозабезпечених та прийомних сімей, діти з інвалідністю та вихованці ДБСТ. Вік дітей, яким допомагає «Мальтійська служба допомоги», різний – від дошкільного до підліткового.
Приносити все необхідне бажано в першій половині грудня, щоби подарунки встигли доправити до адресатів! Охочі допомогти можуть приходити на вул. Академіка Богомольця, 8/2. Офіс працює з 9.00 до 19.00.
Докладніша інформація за тел. (032) 275 12 00 та 067 275 12 02 (Марія Панчак).
Реквізити для допомоги коштами:
БО «Мальтійська служба допомоги у Львові» в АБ «Укргазбанк»,
р/р UA383204780000000260042360005, ЄДРПОУ 19323705. 

Миколай для дітей у лікарнях

Уже 15 років поспіль БФ «Крила надії» дбає про те, аби діти, які в ніч із 18 на 19 грудня залишаються у лікарняних палатах, отримали дарунки від Чудотворця. Миколай таємно завітає з пакунками в три дитячі лікарні: Західноукраїнський дитячий медичний центр, Львівську обласну дитячу клінічну лікарню «ОХМАТДИТ» і Міську дитячу клінічну лікарню м. Львова.
Чудотворець дуже хоче наповнити «коробки хоробрості» іграшками, щоби потішити дітей у згаданих медзакладах, і, звісно, потребує в цій справі помічників.
Ця диво-коробка дуже потрібна в процедурних кабінетах лікарні. Вона дивовижна тим, що в ній живуть багато маленьких іграшок, кожна з яких поміщається у дитячу долоньку. І коли дитині мають робити якусь неприємну чи болісну процедуру, вона може обрати з «коробки хоробрості» будь-якого іграшкового друга, разом із яким їй буде не так страшно. Отже, іграшка має бути невеличкого розміру і невживаною, позаяк Миколай дбає про безпеку дітей.
Також 17 грудня уже традиційно у фонді «Крила надії» відбудеться День Мандарина, тож усі охочі можуть приносити в Майстерню Святого Миколая мандаринки, аби наповнити дитяче свято дивом.
Стати помічником Миколая можна в інший спосіб: придбати для дитини цікаву книгу (вік читачів – від трьох до 16 років) або ж підтримати акцію «Миколай дітям у лікарнях» фінансово.
Реквізити для допомоги коштами
АТ КБ ПриватБанку м. Львів, МФО 305299, ЄДРПОУ 35620901, IBAN UA173052990000026004011002472. Картковий рахунок 5169330520555712. Призначення платежу: «На Миколая».
Іграшки, книги і мандаринки чекатимуть за адресою: вул. Городоцька, 16 (2 поверх, код на домофоні – 2) у будь-який зручний час із понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00 або ж їх можна надіслати «Новою поштою» (відділення №5, отримувач – БФ «Крила надії»). Контактний тел. 096 311 34 36 (Любов Возняк).

Миколай для найвразливіших

Про те, аби опіку Святого Миколая відчули діти з незаможних родин, дбають у благодійному фонді «Карітас – Львів УГКЦ». Підготовка до свята триває в кількох напрямках. Найбільше чекають свята найменші підопічні львівського «Карітасу» – вихованці дитячого кризового центру для дошкільнят «Діти вулиці».
«Традиційно готуємо для діток до цього свята подарунки – одяг, взуття, солодощі. Щороку шукаємо меценатів, які б нам допомогли. Дехто з них допомагає нам уже чимало років. І цього року ми звернулися до наших друзів-благодійників. Крім того, купуємо для дітей олівці, книжки, солодощі, фрукти. Наші діти – це діти з багатодітних незаможних родин і так званих кризових родин. Скажімо, таких, де мати сама виховує двох-трьох-чотирьох дітей і не може дати ради через малий заробіток. Або ж у тому випадку, коли родина повна, але хтось із батьків зловживає алкоголем, а хтось адекватний і бере на себе відповідальність за дітей (тато чи мама, дідусь чи бабуся приводять їх вранці до нас, а ввечері забирають). Також буває, що хтось із батьків важко захворів чи помер, і дитину виховує бабуся. Тобто наші діти – це діти, які вже в такому ранньому, ще дошкільному віці зазнали проблем, а часом і горя», – розповідає «Львівській Пошті» Марія Неділя, завідувачка дитячого кризового центру «Діти вулиці».
Тут раді кожному, хто готовий допомогти створити дітям справжнє свято. Але це свято дуже легко затьмарити навіть добрими намірами: діти дуже гостро реагують, коли є велика різниця у подарунках, тобто коли комусь дістається великий пакунок, а комусь скромніший. Тож варто спершу звернутися до працівників центру, запитати їх, у чому є потреба, як зробити так, щоб усі діти щиро раділи святу й отримали гарні подарунки. Подарунок можна зробити як конкретній дитині, так і всім загалом. 
Також у центрі підтримують колишніх вихованців-випускників – тих, що займалися тут раніше, а їхні сім’ї надалі потребують допомоги. Не відмовляють у «Карітасі» й у допомозі потребуючим, які звертаються сюди незалежно від конфесійної чи національної приналежності. 
«Якщо хтось готовий підтримати наш центр, то нам завжди потрібні кольорові олівці, фломастери, зошити для малювання, пластилін, фарби. Будь-які канцтовари згодяться, тим паче, що йде до зими, діти менше гулятимуть, і їх треба чимось зайняти. Торік я просила велосипед для дітей п’яти-шести років, і нам його подарували, діти на ньому катаються, але він один… Тож якщо хтось має в доброму стані дитячий велосипед чи самокат для дітей трьох-чотирьох і п’яти-шести років, радо приймемо, бо дітей багато, і всі вони хочуть кататися. Також радо приймемо в подарунок нескладні пазли для дітей трьох-чотирьох і п’яти-шести років, розвивальні та настільні ігри для дошкільнят, конструктори. Дуже будемо вдячні, зокрема, за конструктор «Лего» з великими елементами. Він може бути вживаний, але в доброму стані. Це подарує дітям і радість, і користь», – каже Марія Неділя.
Приносити подарунки варто на адресу: вул. К. Левицького, 111. Докладнішу інформацію про потреби центру можна одержати за тел. 096 509 75 57 (Марія Неділя).
Гроші на купівлю подарунків можна переказати на розрахунковий рахунок за такими реквізитами:
Отримувач: ДЗО БФ «Карітас – Львів УГКЦ», Кризовий центр «Діти вулиці», ЄДРПОУ 25246469. Рахунок (IBAN) UA36325365000002600901272179, АТ «КРЕДОБАНК», МФО 325365.
Призначення платежу: «Благодійна пожертва на подарунки до свята Миколая».

У «Дитячо-юнацькому соціальному центрі» благодійного фонду «Карітас – Львів УГКЦ» займаються діти 12-16 років із сімей учасників АТО, малозабезпечених та багатодітних сімей, родин у кризових обставинах.
«До свята Миколая хочемо зробити їм гарні подарунки. Частина дітей написали листи, і їх уже розібрали добрі люди, які хочуть наслідувати святого. Але для тих, що хочуть долучитися, ще є нагода проявити себе! Ми потребуємо солодощів, шкарпеток розміру 35-40, ланчбоксів, термогорняток, рукавичок і теплих шапок для дітей 12-16 років», – розповідає «Львівській Пошті» координатор Центру Сергій Майоров.
Це все можна приносити на вул. К. Левицького 111. Контактний тел. 067 371 47 85 (Сергій Майоров).
Також можна переказати гроші:
Отримувач: БФ «Карітас – Львів УГКЦ», Дитячо-юнацький соціальний центр, ЄДРПОУ 23973610, р/р №UA773253650000026001011138000, АТ «КРЕДОБАНК», МФО 325365.
Призначення платежу: «Благодійна пожертва на подарунки до свята Миколая».
Також у львівському «Карітасі» хочуть подарувати свято і зробити гарні подарунки підопічним Центру дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами. «У нашому центрі займаються особи з ментальною інвалідністю від 18 до 35 років, тут вони здобувають навики спілкування, самообслуговування, виготовляють вироби. Напевне, не вдасться зібрати всіх наших підопічних на традиційне свято у нашому центрі через карантинні обмеження, але ми воліли б разом із благодійниками створити для них святковий настрій, дати їм відчути, що Святий Миколай пам’ятає про них на небі, а його земні помічники радо наслідують його. Будемо раді кожному, хто допоможе нам у цьому!» – наголошує «Львівській Пошті» керівниця центру Наталя Пихальська.
І зазначає, що підопічним центру важлива увага та чуйність. Тож якщо хтось хоче долучитися, варто звернутися до неї по конкретнішу інформацію за тел. 067 350 28 82 (Наталя Пихальська).

Миколай для військових

Центр військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ за підтримки Фундації Святого Миколая 22 листопада розпочав традиційну благодійну акцію «Святий Миколай для військових». Фундація Святого Миколая проводить таку акцію вже шостий рік поспіль. За цей час тисячі військових у різних частинах нашої країни відчули теплу атмосферу свята. Торік завдяки пожертвам людей доброї волі капелани з подарунками відвідали понад 5000 військовослужбовців, серед яких курсанти, ліцеїсти, солдати строкової служби Збройних сил України та Національної гвардії України, військових у зоні ООС.
Підтримати проєкт «Святий Миколай для військових» можна через складання пожертви в скриньку Фундації Святого Миколая у:
– Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11);
– Студентському храмі Блаженного священномученика Олексія Зарицького (м. Львів, вул. Лукаша, 3-а);
– Студентському храмі Святого рівноапостольного князя Володимира Великого (м. Львів, вул. Природна, 8-а);
– Афганському храмі Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (м. Львів, вул. Батуринська, 2);
– Храмі Пресвятого Серця Христового (м. Львів, вул. Диктова, 2-а).
За зібрані гроші волонтери куплять військовим солодощі.
Докладнішу інформацію можна одержати за тел.: 067 671 42 16; (032) 259 04 04 (редакція – інформаційного порталу Капеланство.info).

Миколай для літніх людей

Святого Миколая чекають не тільки діти, а й ті особи, що опинилися на схилі літ у скруті, адже всі ми – діти Божі. А допомагають йому в цьому волонтери благодійного проєкту «Старість на радість». Вони вже зібрали листи до Святого Миколая від мешканців Львівського геріатричного пансіонату, що на вул. Медової Печери, та Підбузького геріатричного пансіонату й опублікували їх на своїх сторінках у фейсбуці та інстаграмі. Всього понад 420 листів. Щоб зробити подарунок стареньким, треба поставити плюс у коментарях під фото листа, якого ще ніхто не обрав. Перші листи були опубліковані тиждень тому, минулої середи, тож чимало з них уже розібрали, однак ще є звернення до Чудотворця, які чекають на добродіїв. Особи похилого віку просять переважно солодощі, фрукти, засоби для гоління, бритви, шампуні та мило, теплі светри, спортивні костюми тощо. Є кілька замовлень мобільного телефону чи смартфону, пакета мобільно зв’язку, передплати тижневиків і журналів, зокрема видань із кросвордами. Також якщо хто має вдома робочий телевізор чи тюнер, яким не користується, або має змогу це придбати, нехай загляне до тих листів – стареньким це буде на втіху!
Принести зібрані подарунки потрібно 12 грудня на площу перед оперним театром (тут їх прийматимуть волонтери). Можна долучитися людям з інших міст (для цього варто сконтактуватися через соціальні мережі з організаторами). Волонтери просять не вкладати фрукти у подарунки, їх вони закуплять самі. Хто хоче долучитися до доброї справи, але не має змоги зібрати подарунок чи йому не вистачило листа, може переказати гроші.
Акцію «Миколай для літніх людей» ми організовуємо уже вчетверте. Окрім зазначеного в листах, завжди раді речам першої потреби. Найбільше старенькі потребують теплих шкарпеток, спідньої білизни (чоловічої та жіночої), засобів гігієни, передусім шампунів, рушників», – розповіла «Львівській Пошті» засновниця ГО «Старість на радість» Оксана Бриндзак.
І зазначила: зараз волонтери проводять ще й акцію «Аудіорадість». Уже наступної неділі, 6 грудня, о 13.00 на площі перед Львівською оперою волонтери ГО «Старість на радість» радо приймуть у подарунок для стареньких робочі МР3- чи МР4-плеєри, на які вони записуватимуть музику, аудіокниги. Звичайно, добре, якби це було в комплекті із зарядним пристроєм та навушниками. Будуть тут раді й плеєрам на касети і касетам із записаною музикою. Можна приносити більші пристрої, як-от радіоприймачі або магнітоли, але обов’язково в робочому стані. Ці речі дуже потрібні літнім людям, адже дають змогу краще проводити час. Доведено, що регулярне використання музичної терапії допомагає відновлювати пам’ять та мисленнєві процеси, активізувати більше частин мозку, встановлювати контакти, підвищувати імунітет та регулювати кров’яний тиск, сприяє зниженню тривожності, страхів, стресу… Музика допомагає поринати в ті спогади, коли літня людина почувалася щасливою.
Сконтактуватися з організаторами можна через сторінки «Старість на радість» у соцмережах.
Реквізити для допомоги коштами
Найменування отримувача: ГО «СТАРІСТЬ НА РАДІСТЬ», код отримувача: 43704425. Рахунок отримувача у форматі відповідно до стандарту IBAN: UA033052990000026001001019489. Назва банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Призначення платежу: «Благочинна пожертва на статутну діяльність».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4700 / 4.15MB / SQL:{query_count}