ЗНО-2021 і новації

Які зміни чекають на українців у тестуванні. Випускники складатимуть ЗНО з математики по-різному: будуть два рівні складності

Український центр оцінювання якості освіти розповів про основні новації зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Учасники матимуть право скласти тести максимум з 5 навчальних предметів зі списку: українська мова; українська мова і література; історія України; математика; біологія; географія; фізика; хімія; англійська мова; іспанська мова; німецька мова; французька мова.
Обов’язковою для випускників буде державна підсумкова атестація для у формі ЗНО з чотирьох предметів: українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання»); математика (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет); історія України (субтест «Період ХХ – початок ХХІ століття») або одна з іноземних мов (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет); один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови).
У 2021 році випускники загальної середньої освіти, а також ті, хто планує вступати до вишів, зможуть самостійно вибирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: окремо з української мови чи з української мови та літератури.Тривалість іспиту з української мови та літератури планують збільшити зі 180 хвилин до 210.
ЗНО з математики випускники складатимуть залежно від того, на якому рівні вони цей предмет вивчали. Тести розподілять за рівнем стандарту та за профільним рівнем, тобто другий – складніший. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
У тесті рівня стандарту буде 28 завдань, а на його виконання виділять 150 хвилин. А тестування профільного рівня матиме 34 завдання, на виконання – 210 хвилин.
У випадку, коли випускник навчався за рівнем стандарту і не планує вступати до вишу, де обов'язкове ЗНО з математики, – він складатиме простіший тест з базових знань математики. Такий учень отримує оцінку ДПА за 12-бальною шкалою.
Якщо випускник навчався за рівнем стандарту, але хоче вступити до університету, де потрібне ЗНО з математики, – він має скласти базові завдання з математики, а також виконати додаткові завдання поглибленого рівня. Такий учень вже отримає результат за 100-бальною системою.
Учні ж з профільних математичних класів у будь-якому випадку повинні скласти складніший тест із завданнями поглибленого рівня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4138 / 3.98MB / SQL:{query_count}