Візьміть дитину в родину

В Україні уже створили 121 патронатну сім’ю, з цієї кількості на Львівщині – три, ще вісім планують створити цього року

Розвиток сімейних форм виховання, зокрема патронатних сімей, є одним із пріоритетів Міністерства соціальної політики на 2020 рік.
Зі слів заступника міністра соціальної політики Олега Коваля, цей рік має стати переломним, адже внаслідок медичної реформи доми дитини, у яких перебувають діти до чотирьох років, будуть трансформовані.
«Вони не зникнуть, а стануть суто медичними закладами. У них перебуватимуть хворі діти, які потребуватимуть лікування і реабілітації. Тобто здорові діти з цих закладів мають бути тимчасово влаштовані у сім’ї родичів, знайомих чи сім’ї патронатних вихователів», – зазначив він.
Заступник міністра поінформував, що в 2019 році у 38 таких закладів скерували майже 2 тисячі 300 дітей, з 2020-го МОЗ планує припинити влаштування здорових дітей відповідного віку в доми дитини, тож розвиток патронатних сімей сьогодні на часі.
Зі слів Олега Коваля, зараз в Україні є 121 сім’я патронатних вихователів, де перебувають 510 дітей. Найбільше таких сімей у Харківській (18), Черкаській (16), Кіровоградській (15) та Київській (12) областях. У п’яти областях України немає жодної патронатної сім’ї. Мовиться про Закарпатську, Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку та Чернівецьку області.
Заступник міністра вважає таку ситуацію неприпустимою, адже патронат може стати реальною альтернативою прилаштування дітей від народження до чотирьох років, які перебувають у дитячих домах.
На Львівщині впродовж 2019 року створили три патронатні сім’ї: в самому Львові, Золочівському та Яворівському районах. У них перебувало шестеро дітей. Зі слів начальника служби у справах дітей Львівської ОДА Володимира Лиса, у 2020 році в області планують створити ще вісім патронатних сімей у Яворівському, Перемишлянському, Золочівському, Городоцькому районах та у Львові, Червонограді й Самборі. З них у першому кварталі 2020-го хочуть охопити спеціальним навчанням чотири патронатні сім’ї.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7239 / 4.06MB / SQL:{query_count}