Зеленський зустрінеться з Папою Франциском

Глава УГКЦ сподівається на те, що ця зустріч буде корисною для України і Церкви

Президент України Володимир Зеленський 7 – 8 лютого здійснить офіційні візити до Італії і Ватикану, повідомляє пресслужба Офісу президента. Уже на сьогодні, 7 лютого, заплановані зустрічі Володимира Зеленського із президентом Італії Серджо Маттареллою і прем’єр-міністром Джузеппе Конте. А завтра, 8 лютого, президент України зустрінеться у Ватикані з Папою Франциском. Також програмою візиту передбачені зустрічі Зеленського з державним секретарем Святого престолу П’єтро Пароліном за участі секретаря з міждержавних відносин Пола-Річарда Галлахера.
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зазначив, що Українська греко-католицька церква вітає зустріч президента України зі Святішим Отцем Папою Франциском. «Думаємо, що відносини між Святим престолом і Україною, зокрема в контексті війни, яку Росія веде проти України, є дуже важливими. Адже Святий престол не тільки важливий релігійний центр, а й осердя світової дипломатії, – наголосив Блаженніший Святослав. – І тому, коли ми кажемо, що немає військового розв’язку збройного конфлікту на Донбасі, то альтернативою завжди є дипломатія, діалог, міжнародні відносини. А Ватикан є суб’єктом міжнародного права».
На переконання Глави УГКЦ, візит президента обов’язково принесе якісь нові наступні кроки на дипломатичному полі. «Сподіваюся, вони будуть корисними для України. Ми неодноразово висловлювалися щодо того, що Україна серйозно потребує розвинути свою політику, свою стратегію відносин з Апостольською столицею», – зазначив він та зауважив, що поки що немає нового посла України при Ватикані, особа ж, яку невдовзі призначать, втілюватиме політику України щодо Апостольської столиці.
Глава Церкви також висловив очікування, що під час розмови Папи Франциска з Володимиром Зеленським мовитиметься про життя Греко-католицької та Римо-католицької церков в Україні, «бо католики візантійського і латинського обрядів є меншістю в Україні, тож очевидно, що в демократичній державі права меншості повинні бути забезпечені», – повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0915 / 4.06MB / SQL:{query_count}