У Львові обрали найкращих майстрів краси

Майбутні перукарі та їхні наставники змагалися у форматі престижного конкурсу

На базі Державного навчального закладу “Львівське вище професійне училище побутового обслуговування” 28 листопада відбувся І (відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine – 2019 серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини за компетенцією “Перукарське мистецтво”. Це наймасштабніші змагання з робітничих професій, які проводять серед учнів, студентів та молодих працівників.
Цього року на І етапі конкурсу в змаганнях взяли участь 14 учнів навчальних закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини. Разом із учнями, згідно з Наказом департаменту освіти і науки ЛОДА від 14.11 2019 року, змагалися 13 майстрів виробничого навчання.
Відбірковий етап престижного конкурсу – непересічна подія в професійній (професійно-технічній) освіті. До його організації долучилися відповідальні особи, зокрема: начальник відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки департаменту освіти і науки ЛОДА Михайло Мураль; директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Володимир Бобко; директорка Державного навчального закладу “Львівське вище професійне училище побутового обслуговування” Леся Максимів; заступниця директора НМЦ ПТО  у Львівській області Наталія Рибак; головна спеціалістка відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки ЛОДА Роксоляна Петяк; методистка НМЦ ПТО у Львівській області Галина Сердюк.
За умовами конкурсу, його учасники впродовж 40 хвилин виконали чоловічу стрижку з укладанням волосся, характерну для перукарських салонів. Роботу учасників оцінювало компетентне журі, яке очолила майстер міжнародного класу, національна сертифікована суддя України, міжнародна  суддя ОМС Ірина Цюра. Членами журі були представниця Регіональної ради професійної освіти при голові Львівської облдержадміністрації, власниця салону краси Valentino Валентина Вахнянин і золота призерка чемпіонату Smiply Divine 2019, багаторазова призерка чемпіонатів Спілки перукарів України Анна Іванченко.
Спостерігала за роботою учасників конкурсу та оцінювала їхні результати експертна група, до складу якої ввійшли фахівці перукарського мистецтва найвищої кваліфікації: керівник експертної групи, дипломант міжнародних конкурсів, сертифікований суддя Всеукраїнських конкурсів перукарського мистецтва, власник “Академії перукарського мистецтва” Володимир Новоградський; директорка “Дизайн-студії Ірини Стегури”, майстриня міжнародного класу, сертифікована суддя чемпіонатів Спілки перукарів України в індустрії краси Ірина Стегура; майстриня міжнародного класу, засновниця “Майстерні краси Анни Остапюк”, старійшина чемпіонатів Спілки перукарів України в індустрії краси Анна Остапюк; викладачка “Навчального центру Іванни Пиріг”, старійшина чемпіонатів Спілки перукарів України в індустрії краси, майстриня вищого класу за стандартами КССК Інна Бассараб.
Спонсорами конкурсу були компанії Estel, Beauty, Intercosmetics Milano, Raywell Color, Acme Professional.
Як зазначив керівник експертної групи Володимир Новоградський, відбірковий етап конкурсу WorldSkills Ukraine – 2019 серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини за компетенцією “Перукарське мистецтво” відбувся на найвищому рівні. “Всі учасники продемонстрували високий рівень фахової майстерності та відданість обраній професії!” – наголосив він.
Перемогу здобули найкращі, зокрема майстриня виробничого навчання Львівського ВПУ побутового обслуговування Тетяна Терлецька.
Перше місце серед учнів посів представник Львівського ВПУ побутового обслуговування Олег Гілевич під керівництвом майстрині виробничого навчання Галини Солтис. Переможцеві випала честь навесні представляти Львівську область на ІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine – 2019 за компетенцією “Перукарське мистецтво” в Києві.
Результати відбіркового етапу престижного конкурсу довели, що для його проведення Львівське вище професійне училище побутового обслуговування обрали заслужено. Вони свідчать про високий рівень професійної підготовки учнів та кваліфікації майстрів виробничого навчання училища.
Варто зазначити, що перемога в конкурсах фахової майстерності є доброю традицією ЛВПУ побутового обслуговування. Зокрема, участь команди училища у фіналі відбіркових турів 2018 – 2019 років ХХІІ Чемпіонату України Спілки перукарів України, що відбувся у вересні в Києві, завершилася великою кількістю призових місць учнів та майстрів виробничого навчання ЛВПУ ПО у візажному, перукарському і манікюрному напрямках. Майстрині виробничого навчання Анна Потурай і Галина Солтис визнані кращими тренерками та нагороджені дипломами. Учасники чемпіонату заслужили перше командне місце, а Львівське вище професійне училище побутового обслуговування визнали кращим навчальним закладом професійно-технічної освіти України.
ЛВПУ ПО мало честь приймати у себе учасників Регіонального форуму Східного партнерства з питань навчання на робочому місці у професійно-технічній освіті, який проходив наприкінці жовтня у Львові. Делегація завітала саме до цього училища, бо ЛВПУ ПО є одним із провідних навчальних закладів професійно-технічної освіти нашої області, що здійснює підготовку фахівців перукарського, взуттєвого та швейного профілів. Гостями училища були: заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський; керівниця експертної групи з питань змісту та забезпечення якості освіти Директорату ПТО МОН Вікторія Карбишева; начальник відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів та науки департаменту освіти і науки ЛОДА Михайло Мураль; директор НМЦ ПТО у Львівській області Володимир Бобко; виконавчий директор Львівського кластеру моди та дизайну Олексій Довганич, а також роботодавці Львівщини. Учасники форуму оглянули матеріально-технічну базу училища – комфортні аудиторії, лабораторії, творчі майстерні, Навчально-практичний центр інноваційного кравецтва, в якому з грудня 2017 року здійснюють професійно-практичну та професійно-теоретичну підготовку учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів, а також підвищення кваліфікації фахівців швейних підприємств.
Високий рівень професійної майстерності показали учні та майстри виробничого навчання й на виставках та різноманітних профорієнтаційних заходах, зокрема на форумі “Живи і працюй в Україні” у Львівському міському центрі зайнятості, виставці-ярмарку “Львівський товаровиробник” у Львівському палаці мистецтв, фестивалі індустрії краси “Дзеркало моди – 2019” та інших.
В училищі приділяють велику увагу вихованню молоді. Зокрема, понад 30 перукарів, візажистів, манікюрників взяли активну участь в благодійному святі краси “Життя в стилі Коко Шанель”, який відбувся 30 листопада у Львівському палаці мистецтв. Всі кошти, зібрані під час заходу, передані Львівському геріатричному пансіонату.  
“У Львівському вищому професійному училищі побутового обслуговування учні здобувають сучасні теоретичні знання і ґрунтовну практичну підготовку, – розповідає директорка училища Леся Максимів. – Ми завжди крокуємо в ногу з часом, запроваджуємо інноваційні форми навчання. Зокрема, розвиваємо дуальну систему освіти, за якої учні набувають практичного досвіду в реальних умовах виробництва. Юнаки та дівчата виходять зі стін училища висококваліфікованими фахівцями. Перед ними відкриваються перспективи вдалого працевлаштування та кар’єрного зростання”.

Вступайте до ДНЗ “Львівське вище професійне училище побутового обслуговування”!

Адреса:
Корпус №1, м. Львів, вул. Б. Хмельницького, 50-а, тел. (032) 252-11-20.
Корпус №2, м. Львів, вул. Й. Сліпого, 33, тел. (032) 275-25-20.
http://lplpo.ucoz.lv/
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
19.2203 / 4.14MB / SQL:{query_count}