Кому роботу?

На Львівщині знову дефіцит робітничих кадрів

У Львівській області 12,6 тис. безробітних, такою є інформація станом на 1 листопада 2019 року. Це на 0,2 тис. менше порівняно з відповідною торішньою датою. Серед тих, що за сприяння служби зайнятості шукали роботу, 62% становили особи з вищою освітою, 28% закінчили професійно-технічні навчальні заклади, 10% – загальноосвітні школи. За статтю переважали жінки (59%). 
Майже чверть безробітних у області (24%) були клієнтами Львівського міського центру зайнятості, ще 20% – Самбірського та Стрийського центрів зайнятості, Старосамбірської та Турківської філій ЛОЦЗ.
“На початку цього місяця в області налічувалося 8426 пропозицій роботи, у тому числі 6085 – для робітників, 1477 – для службовців, 864 – для тих, що не мали професії та спеціальної підготовки”, – повідомила заступниця директора Львівського обласного центру зайнятості (ЛОЦЗ) Оксана Іванчук.
З її слів, наприкінці жовтня в області навантаження зареєстрованих безробітних на вільне місце праці становило один до одного. У розрізі професійно-кваліфікаційного складу безробітних диспропорція мала такий вигляд: на одну вакансію претендувало чотири службовці. Попит на осіб без професії був збалансований, а на представників робітничих професій зафіксований дефіцит кадрів.
Упродовж січня – жовтня за сприяння служби зайнятості працевлаштували 40,8 тис. осіб, із них 69% отримали роботу оперативно до набуття статусу безробітного.
Одноразовою виплатою допомоги з безробіття для започаткування бізнесу скористалися 167 жителів області, а програмою професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації – 7,2 тис. осіб, із яких 2,5 тис. навчалися у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Для підтримання конкурентоспроможності 23 особи віком понад 45 років отримали ваучери для перепідготовки за такими професіями, як медсестринство, електромонтер із ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст с/г виробництва, електрогазозварник, швачка та кухар.
Переглянути інфографіку, а також почерпнути більше інформації про попит і пропозицію робочої сили на Львівщині можна на сайті обласного центру зайнятості у рубриці “Аналітика та статистика”.
Відділ інформаційної роботи
Львівського обласного центру зайнятості

До теми:

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3406 / 4.08MB / SQL:{query_count}