День прослави Шептицького

У п’ятницю, 1 листопада, львів’ян і гостей міста запрошують на заходи до Дня пам’яті Митрополита Андрея

Цього року Українська греко-католицька церква відзначає чимало пам’ятних і ювілейних дат: 30 років виходу з підпілля, 150 років з дня народження блаженного Климентія Шептицького, 150 років з дня народження та 100 років відходу до вічності блаженної Йосафати Гордашевської, 75 років мученицької смерті блаженного Омеляна Ковча.
Ще одну пам’ятну дату відзначатимуть 1 листопада, коли виповниться 75 років відходу до вічності праведного Митрополита Андрея Шептицького, який більш ніж 43 роки провадив УГКЦ і вивів її на нечуваний до того часу рівень. 
Митрополит Андрей Шептицький помер о 13.30 1 листопада 1944 року в митрополичих палатах Святоюрського комплексу. На момент смерті Митрополитові було 79 років.
Брат Андрея Шептицького – блаженний Климентій Шептицький – про останні дні життя Митрополита в листі до брата Станіслава писав, що стан Митрополита Андрея значно погіршився з 18 жовтня, кілька днів перед смертю він був непритомний: «Саме сьогодні о 3/4 на 2-у опівдні заснув у Бозі наш дорогий Митрополит. Ти розумієш, як мені важко, яка порожнеча зробилася і відчуваю, який для Вас це буде великий удар. Він був таким добрим – таке гаряче, велике серце, така у всіх відношеннях виняткова людина! Що ж робити, Воля Божа. Завтра перевозять до катедри, а в Неділю – уложення до гробу в підземеллях св. Юра. Важко захворів біля 18 жовтня. Сама смерть наступила з приводу паралічу нервових центрів мозку – ніщо вже не міг їсти, а останні дні і не мав свідомості. Після життя праці пішов по нагороду. Уявляю собі, як Його там вітали наші – і Мама, і Папа, і Іза, і Леось з Інкою, і Єндрусь, і Мариня. Але важко тим, що лишилися на землі. Обнімаю і цілую всім серцем. Вже з нашої громадки тільки нас двох лишилося! Але недовго цим втішатимусь, і побачимось зі своїми, яких серце так кохає».
Прощання з Митрополитом у Львові тривало п’ять днів у соборі Святого Юра. 5 листопада жалобна процесія з тілом Митрополита Андрея пройшла вулицями міста, відтак тлінні останки склали в крипті собору Святого Юра. В останню путь великого Митрополита проводжала п’ятитисячна (!) процесія. 
З нагоди Дня пам’яті Митрополита Львівська архиєпархія УГКЦ, Архикатедральний собор Святого Юра, громадська рада «Святий Юр» та інші організатори запрошують львів’ян і гостей міста вшанувати 1 листопада пам’ять цього визначного діяча Церкви і народу та долучитися до заходів акції «День прослави Митрополита». Зокрема, запрошують охочих завітати до Святоюрського собору у Львові і відвідати крипту, де спочивають тлінні останки Митрополита Андрея.

У програмі заходів:

07.00 – 22.00 – Проща до гробу праведного Андрея в крипті собору.
07.00 – 22.00 – Експозиція особистих речей Митрополита.
10.00 – Архиєрейська божественна літургія.
13.00 – 18.00 – Музичний голос прослави у виконанні хорів та оркестрів Львова.
15.00 – Пам’ятний передзвін.
19.00 – Свічка пам’яті на площі Святого Юра.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.6482 / 4.08MB / SQL:{query_count}