«Живемо в епосі, коли популізм і демагогія перемагають…»

У Львові триває ХІІ Екуменічний соціальний тиждень. Сьогодні, 4 жовтня, в його рамках відбудеться благодійний аукціон витинанок «Віра в життя»

Відповідальність і популізм – актуальна та важлива в теперішній час тема. Саме над нею застановляються учасники ХІІ Екуменічного соціального тижня – Всеукраїнського суспільного форуму, який уже традиційно восени відбувається в нашому місті.
Розпочався він 2 жовтня божественною літургією. У його програмі – відкриті дискусії, презентації та обговорення, семінари, розмова про ціннісні орієнтири молоді. Форум має на меті залучити експертів і активних громадян до обговорення, чому і як кожен повинен бути відповідальним задля подолання популізму в суспільстві.
«Ми довго застановлялися і нарешті обрали тему «Відповідальність і популізм». Ця символіка – дві руки – означає, що маленька рука відповідальна, шукає поживи, а велика рука, переповнена різними людьми, – це той народ, який хоче чути нездійсненні речі. І ми живемо в епосі, коли, на жаль, популізм і демагогія перемагають. Подивімося, що діється у Великій Британії, Угорщині, Італії, США. Чудові гасла, але що за ними? Популізм – це коли політики говорять про щось, що вони демократичним способом не годні здійснити, і таким чином діють безвідповідально. Тут є виклик для нас, щоб ми не стали жертвами цього популізму. Друга частина нашого соціального тижня – стисло екуменічна, праця для єдності Церков. І нашим особливим викликом для українців – і католиків, і православних – є питання так званого рівночасного сопричастя, щоб ми були єдині. І це буде виклик, про який ми дискутуватимемо», – розповів отець-доктор Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету (УКУ), який є головним організатором заходу.
Упродовж Екуменічного соціального тижня тривають панельні дискусії, аби глибинно розкрити поняття «відповідальність» і «популізм» із експертами з різних сфер суспільного життя України. Під час форуму митрополит Олександр Драбинко презентував свою книгу «Українська Церква: шлях до автокефалії».
Сьогодні, 4 жовтня, молодь запрошують до розмови про її ціннісні орієнтири, яка розпочнеться о 14.00. У розмові візьмуть участь: отець Богдан Прах, ректор УКУ; Роман Тичківський, керівник Програми економічного лідерства Western NIS Enterprise Fund, засновник Української академії лідерства; отець Андрій Зелінський, військовий капелан, викладач програми «Етика-Політика-Економіка»; Вахтанг Кіпіані, український журналіст, публіцист, історик, головний редактор проєкту «Історична правда»; Алім Алієв, програмний директор Кримського дому.

На завершення тижня 4 жовтня в холі Центру Митрополита Андрея Шептицького (вул. Козельницька, 2-а) відбудеться благодійний аукціон витинанок «Віра в життя» за участі жінок – громадських діячок України. Кошти з аукціону передадуть Львівському обласному благодійному фонду «Немовля», який опікується передчасно народженими дітьми при Львівській обласній клінічній лікарні (відділення патології новонароджених дітей). Початок заходу о 17.00.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.1248 / 4.09MB / SQL:{query_count}