ЗНО-2020: що варто знати

Реєстрація розпочнеться 3 лютого. У завданнях тесту ЗНО з української мови та літератури не перевірятимуть нові норми правопису

Український центр оцінювання якості освіти анонсував основні дати проведення ЗНО-2020. У наступному році реєстрація триватиме зі 3 лютого до 24 березня, а основна сесія складання іспитів – із 21 травня до 16 червня. Додаткова сесія – із 25 червня до 1 липня.
Умови участі в ЗНО не відрізняються від минулорічних. Кожен учасник матиме змогу скласти тест не більше ніж з чотирьох предметів. Обов’язковими залишаються українська мова та математика або історія України на вибір. Результати трьох іспитів зараховуватимуться як результати ДПА.
До списку предметів за вибором у 2020 році входять: біологія, хімія, фізика, географія та іноземні мови. Тестові завдання з цих предметів, окрім мов, а також з математики та історії України, перекладатимуть за бажанням вступника кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами. Також продовжать друкувати тестові примірники шрифтом Брайля для учнів, які втратили зір.
Важливо, що у наступні п’ять років у завданнях тесту ЗНО з української мови та літератури не перевірятимуть нові норми українського правопису.
“Допоки нові норми українського правопису не стануть усталеною практикою у навчальних закладах середньої освіти, їх перевіряти в тесті з української мови та літератури не будуть. Тобто не буде завдань, де, наприклад, треба визначити як пишеться слова проект, кафедра, аудиторія тощо”, – зазначив Валерій Бойко, директор Українського центру оцінювання якості освіти, інформує пресслужба ЛОДА.
У 2020-ому під час вступу у ВНЗ абітурієнти надалі матимуть право подавати до навчального закладу п’ять заяв на вступ. Дійсними будуть результати ЗНО за 2017, 2018, 2019 та 2020 роки, окрім результатів із іноземної мови. Зареєструватись на пробне ЗНО можна онлайн, безкоштовно.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7393 / 4.06MB / SQL:{query_count}